VAN’ DA 11 İNCİ Z KÜTÜPHANE AÇILDI

Van’da on birinci Z Kütüphane açıldı

Van’ın İpekyolu İlçesi’nde belediye tarafından 54 üncü Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında, on birinci Zenginleştirilmiş Kütüphanenin (Z-Kütüphane) açılışı yapıldı.

İpekyolu Belediyesi, 54 üncü Kütüphaneler Haftası dolayısıyla Z-Kütüphanenin açılışını yapıldı. Açılışa, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, bazı siyasi parti ilçe başkanları ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, dört adet kütüphaneyi bir araya getirerek on birinci kütüphaneyi bu hafta açacaklarını ifade ederek, “Kütüphane Haftası dolayısıyla İpekyolu Kaymakamlığı ve belediyesi olarak on birinci kütüphanemizin ve tüm kütüphanelerimizin açılışını bugüne denk getirdik. Daha önce hep birlikte altı kütüphanemizi açtık, aslında bu yedinci kütüphanemizin açılışı ama diğer dört kütüphaneyi de bir araya getirerek on birinci kütüphaneyi bu hafta açmış olacağız. 2018 yılının sonunda yirmi adet kütüphaneyi okullarımıza kazandırmış olacağız. Bu süreç içerisinde çok güzel şeyler yaşadık. Daha önce hiç bir okulumuzda Z-Kütüphane yoktu. Bu kütüphaneler gençlerimizin içeri gripte çıkmayacağı alanlardır” dedi.

Öztürk: “Çocuklarımızın hep kitapla buluşacağı, güzel yetişeceği okullarımız ve imkanlarımız olsun diliyorum. Bu kütüphanenin de hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Eğitimde verimliliği artırmak için teknoloji büyük önem taşıyor

2014 yılından beri öğrenciler için eğitimin erişilebilirliği, sürdürülebilirliği ve geleceğe uyumlu bir yolculukta ilerlemesi amacıyla …