TSKB, 6. OKUL KÜTÜPHANESİNİ ŞANLIURFA’NIN SİVEREK İLÇESİNDE HİZMETE AÇTI

TSKB, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 11 ilde eğitimde fırsat eşitliğine ve kalıcı iyileşmeye destek olmak amacıyla başlattığı ’11 ilde 11 kütüphane’ projesi kapsamında, 6. zenginleştirilmiş okul kütüphanesini (Z-kütüphane) Şanlıurfa’nın Siverek ilçesindeki 15 Temmuz Şehitleri İlk ve Ortaokulu’nda hizmete açtı. ‘TSKB 100. Yıl Cumhuriyet Kütüphanesi’ olarak adlandırılan okul kütüphanesi projesi kapsamında, şimdiye kadar deprem bölgelerinde eğitim gören 5 bine yakın öğrenci 25 binin üzerinde kitapla buluştu 

Nitelikli kalkınma ve sürdürülebilir gelecek vizyonuyla çalışmalarını yürüten TSKB (Türkiye Sınai Kalkınma Bankası), depremden etkilenen illerde, eğitimde fırsat eşitliğine ve kalıcı iyileşmeye destek olmaya devam ediyor. ’11 ilde 11 kütüphane’ projesi kapsamında, altıncı TSKB 100. Yıl Cumhuriyet Kütüphanesi’ni Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri İlk ve Ortaokulu’nda hizmete açan Banka, zenginleştirilmiş kütüphanelerle (Z-kütüphane) çocukların sadece kitapla değil teknoloji aracılığıyla da bilgiye erişimini kolaylaştırmanın yanı sıra öğrenirken eğlenmelerini amaçlıyor.

5 bine yakın öğrenci 25 bin kitapla buluştu 

 ’11 ilde 11 kütüphane’ projesi kapsamında ilk TSKB 100. Yıl Cumhuriyet Kütüphanesini, 12 Eylül 2023’de Adıyaman’da açan Banka, Adıyaman’ın ardından Gaziantep, Kahramanmaraş Osmaniye, Adana ve Şanlıurfa ile 8 ayda 6 kütüphane sayısına ulaştı. TSKB böylece, 6 farklı şehirde 5 bine yakın öğrenciye 25 bin kitap ve eğitim destek araçlarını ulaştırdı.

Yeni nesil kütüphane anlayışını temsil eden Z-kütüphaneler, çocuklara bilgiye kolay erişim ve keyifli çalışma ortamı sunuyor. Okuma becerisi ve zihinsel gelişimi destekleyen aktiviteler, estetik tasarımıyla dikkat çeken bu kütüphanelerde yer alıyor. Ayrıca, çeşitli zekâ oyunları, teknolojik araçlar ve eğitim destek materyalleri de çocukların kullanımına sunuluyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Yunusemre Mesleki Eğitim Merkezi İnci Vakfı-Maxion İnci Şubesi, otomotiv yan sanayine nitelikli eleman yetiştiriyor

Aralık 2017’de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ortaklığıyla makine teknoloji alanında teorik ve pratik eğitimlerle otomotiv …