TEK YÜREK TÜRKİYE…

Türkiye iki büyük deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışıyor. İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğündeki deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı.

Depremin üzerinden 10 gün geçti. hala belli bölgelerde arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü bir çok mucizenin yaşandığı felakette 35 bin 418 yurttaşımız hayatını kaybetti. Yaralı sayısı ise 105 bin 505 kişi.

Felaketin büyüklüğü yaşanan kayıplar ülkece yüreklerimiz dağlarken deprem bölgesinden gelen mucize kurtuluşlar içimizde büyük mutluluklar yaşatıyor.

Felaketin acısı her zaman hayal ettiğimiz dile getirdiğimiz Tek Yürek Türkiye cümlesini de gerçek kıldı. Her türlü zorluk, acı ve felakette tek yürek haline gelen ülkemiz ve yurttaşlarımız bir kez daha bizi hiç bir acının felaketin yıkamayacağını gösterdi.

Devlet kurumları, Özel Sektör, vakıflar, Denekler ve 7 den 70 e tüm yurttaşlarımız felaketzedeler için tek yürek oldu. onların acılarını azaltmak ihtiyaçlarını giderebilmek adına canla başla bir olup seferberlik ilan ettiler.

Sektörünün ne olduğun bakmaksızın her kurum, işletme afetzedeler için kampanyalara katılıp güçlerine göre destekte bulunuyorlar.

İşte bu destekler kapsamında duyarlılık gösteren ToptanTR.com, Bee’O Propolis, BÜMED MEÇ Okulları ve TÖZOK’ta ellerini taşın altına koyarak duyarlılıklarını gösterdiler.

ToptanTR.com, bölgedeki yurttaşların ihtiyaçlarını karşılamak için tüm Türkiye gibi ilk andan itibaren elindeki tüm imkanlarla seferber oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve bölgedeki birimlerle koordineli çalışarak yola çıkardıkları yardımları deprem bölgesine ulaştırdı ve insani yardım malzemelerini depremzedelere teslim etti.

Bee’O Propolis, tüm yardım çalışmalarını resmi ve STK’lar aracılığıyla iş birliği halinde yürüttü. İTÜ Mezunları Eğitim Vakfı aracılığıyla bağışta bulundu. Ayrıca kurumsal bağışlarını AFAD, AHBAP, AKUT ve KIZILAY’ a yaparak destek verdi.

BÜMED MEÇ Okulları, depremin ilk gününden itibaren tüm eğitmenler, veliler ve öğrenciler ile insani yardım kolileri hazırlayarak MEB teslim müdürlükleri ile paylaşıldı. Ayrıca TÖZOK (Türkiye Özel Okullar Derneği) ile iş birliği kapsamında 15 öğrenciye 2. eğitim döneminde tam burs vererek okullarında ağırlayacak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

AŞIRI SICAKLAR 4 TRİLYON DOLARDAN FAZLA ÜRETKENLİK KAYBINA NEDEN OLACAK

Lider küresel insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, çalışanları dünya çapında artan aşırı sıcaklar …