SİLİVRİLİ ÖĞRENCİLERİN BUZ PATENİ HEYACANI BAŞLIYOR…

Silivri Belediyesi, yarıyıl tatilinde çocuklar ve aileleri için buz pateni etkinliği düzenliyor. Eski Festival Alanında kurulan buz pateni pisti, 21 Ocak – 19 Mart tarihleri arasında ücretsiz olarak Silivrililerin hizmetinde olacak.

Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz’ınKültürle, sanatla ve sporla bezenmiş bir Silivri” vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Silivri Belediyesi, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da yarıyıl tatilinde çocuklar ve aileleri için buz pateni etkinliği düzenliyor. Silivri Belediyesi tarafından Eski Festival Alanında kurulan buz pateni pisti 21 Ocak’tan 19 Mart’a kadar her gün saat 11.00 ila 21.00 arasında ücretsiz olarak Silivrililerin hizmetinde olacak. Uzman antrenörler eşliğinde gerçekleştirilecek buz pateni etkinliği ile hem çocukların bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sunulması hem de yarıyıl tatilinde keyifli ve kaliteli zaman geçirmelerine imkân sağlanması hedefleniyor.

ETKİNLİĞE NASIL KATILABİLİRİM?

Silivri Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından ücretsiz olarak düzenlenen buz pateni etkinliğine, ayak numarası 28 ila 47 arasında olan 7 yaş ve üzerindeki bütün vatandaşlar katılım sağlayabilecek. Etkinliğe katılmak isteyen çocuklar ve aileleri https://kultursanat.silivri.bel.tr/ adresi üzerinden günlük olarak kolayca online kayıt yaptırabilecekler. Daha detaylı bilgi almak isteyenler 0212 444 20 47 numaralı telefonu arayarak, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile irtibat kurabilirler.

BUZ PATENİ SEANSINA GELİRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Buz pateni seansına gelirken dikkat edilmesi gereken hususlar ise şu şekilde:
1) Seans başlangıcından en geç 20 dakika önce alanda hazır bulunulması gerekmektedir.
2) Buz pistine gelirken üst olarak rahat, esnek ve üşütmeyecek giysiler tercih edilmesi uygun olacaktır. (Sweatshirt eşofman üstü olabilir, ceket, elbise vb. olmamalıdır)
3) Alt olarak çok dar ve çok bol olmayan giysiler tercih edilmesi gerekmektedir. (Esnek eşofman altı olmalıdır, kot veya kumaş pantolon, etek vs. olmamalıdır)
4) Koruyucu malzemeler olası düşme anlarında zarar görülmesini engelleyecektir. Bu nedenle eldiven ve bere kullanılması oldukça önemlidir. Ayrıca seansa girmeden önce uygun bir kask takılmalıdır. Dizlik, dirseklik, bileklik takılması ve katılımcıların yanlarında ter havlusu bulundurması tavsiye edilmektedir.
5) Buz pateni eğitimine gelindiğinde görevlilerin ayak numarasına göre vereceği buz pateninin ayak bileğini hafifçe sıkacak şekilde bağlanması gerekmektedir. Aksi halde görevlilerden yardım istenmesi uygun olacaktır.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA ÜÇ TÜRK ÖĞRENCİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİNİ PAYLAŞTI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARINDAN DÜNYA ÇAPINDA MATEMATİK BAŞARISI Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda TED Ankara …