“SÖZLÜK ÖZGÜRLÜKTÜR” PROJESİ’NE ÖDÜL

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, ‘Sözlük Özgürlüktür Projesi’nin önemine dikkati çekerek, “Biz, ‘1000 öğretmene ulaşabilir miyiz?’ sorusunu kendimize sorarken, 6 bin 200 öğretmene ulaştık” dedi. Proje kapsamında düzenlenen yıl sonu programı ve ödül töreninde, yarışmada dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Prof. Dr. Mümtaz Turhan Sosyal Bilimler Lisesi’nde, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce “Sözlük Özgürlüktür Projesi” kapsamında gerçekleştirilen, yıl sonu programı ve ödül töreninde, öğrencilerin proje kapsamında hazırladıkları çalışmalardan örnekleri paylaştı. Ahlaki ve ilmi hazırlığın gerçekleştirilebilmesi için Türkçe’ye hakim olunması gerektiğini söyleyen Yelkenci, “Türkçe’miz elimizde olursa, dünyaya adalet ve insanlık için güzel çalışmalar sunmaya devam edebiliriz ama dilimiz elimizden gittiğinde, birbirini anlamayan, duygularını bilmeyen cahil insanlara dönüşürüz” diye konuştu. Yelkenci, Türkçe’ye hakim olmak ve güzelliklerini diğer insanlara en güzel şekilde sunmak için eğitimcilerin elinden geldiğince katkı sunmaya çalıştıklarını işaret ederek, şunları söyledi:

“İstanbul’un eğitim camiası olarak, Türkçe’ye layık şekilde kalıcı çalışmalar yapmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz. Sözcük okuma eylemini merkezine yerleştirdiğimiz, sözlüğe hakim olmak noktasında gerçekleşen ‘Sözlük Özgürlüktür Projesi’, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz tarafından sahiplenildi. Bu çalışmamız çok güzel bir noktaya geldi ve bugün burada bunu hep beraber müşahede ediyoruz.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GELECEK 10 YILA ÇEVRESEL RİSKLER DAMGA VURACAK

1.400’den fazla küresel risk uzmanı, politika yapıcı ve sektör liderinin görüşlerinden yararlanılarak hazırlanan 2024 Küresel …