SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DİJİTAL OKURYAZARLIK BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

“ FACEBOOK SİVİL TOPLUM PROGRAMI” KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ İŞBİRLİĞİNDE BAŞLADI

“SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DİJİTAL OKURYAZARLIK BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR”

Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen “Sivil Toplum Programı”, Facebook ve Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü işbirliğiyle başladı.

Sivil toplum, demokratik düzenin bir parçası olarak, çelişkili konularda görüş oluşturarak ya da sesi duyulmayanların sesi olarak önemli konuları dile getiriyor. Günümüzde ise sivil toplumun güçlenmesini hızlandıran önemli etkenlerden birisinin internet ve sosyal medya olduğu ortaya çıkıyor.

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü, Facebook işbirliği ile Türkiye’deki sivil toplum kuruluşlarının okuryazarlık becerilerini geliştirmeye yardımcı olmak için “Facebook Sivil Toplum Programı” düzenlemeye başladı.

İlk eğitimi 22 Temmuz’da başlayan ve her 3 ayda bir tekrarlanacak olan iki günlük eğitim programının “Facebook Sivil Toplum Programı”nın ilk günü, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eylem Yanardağoğlu ve Dr. Aylin Sunam, iletişim, strateji ve hedef kitlelerle ilgili bilgi ve deneyimler paylaşırken, Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Yüksek Lisans Programı mezunlarından gazeteci Şükrü Oktay Kılıç ise topluluklar, dijital dünyada içerik oluşturma ve görselleştirme araçları konuları uygulamalı olarak katılımcılarla paylaştı.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), BİLSEM Öğrencilerine Tam ve Kısmi Burs İmkânı Sunuyor

TEV İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), başarılı BİLSEM (Bilim ve Sanat Merkezleri) öğrencilerine özel burs …