ŞİLE BELEDİYESİ YERLİ VE MİLLİ ÜRETİMİ TERCİH EDİYOR

Çevre kirliliğinin önlenmesi ve geri dönüştürülebilir atıkların ekonomiye kazandırılması adına yüzde 84 oranında yerli ve milli imkânlara temizlik makineleri ve ekipmanları üreterek 45 ülkeye ihracat yapan Kademe A.Ş. son araç teslimini Şile Belediyesi’ne yaptı.  Tam 7 aracın belediyeye teslim edildiği tören “Şile Bezi Kültür Ve Sanat Festivali” sırasında Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı ve Kademe A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak’ın katılımıyla gerçekleşti.

Şehir temizliğinde kullanılan araçların üretiminde, motorundan plastiğine yerli ve milli imkânları kullanarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Kademe A.Ş. “Şile Bezi Kültür Ve Sanat Festivali” sırasında gerçekleştirilen teslim töreniyle 7 aracını belediyenin hizmetine sundu.  Mobil sıcak sulu yıkama aracıyla birlikte, vakumlu yol süpürme aracı, hidrolik sıkıştırmalı çöp aracı ve arazöz ile Şile, çevresel temizlik alanında yeni bir döneme giriyor.  Araçların teslim törenine Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Kademe A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak, belediye personeli ve çok sayıda Şile sakini katıldı.

Törende konuşma yapan Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı: “Belediyemizin araç filosunu yerli ve milli üretimle destekliyoruz. Şile Belediyesi olarak yürütmüş olduğumuz çalışmalar neticesinde yeni araçlarımızı bugün filomuza kazandırdık. İlçemizde sürdürdüğümüz temizlik çalışmalarında kullanacağımız 0 kilometre araçlarımızın üst yapıları yerli ve milli üretim yapan Kademe AŞ tarafından tamamlanarak bugün bizlere teslim edildi. Kendi ayakları üzerinde durabilen bir belediye oluşturabilme planımızda bizim için önem arz eden bu projemizde bizlere destek olan Kademe AŞ yönetim kurulumuza ve bugün bizleri yalnız bırakmayan sayın Muhammet Fatih Albayrak’a teşekkürlerimi iletiyorum. Filomuzun eksiksiz bir şekilde tamamlanmasıyla beraber artık temizlik hizmetlerini kendi özkaynaklarımızla, kendi araçlarımızla ve kendi personelimizle sağlayacağız. Şile’mize hayırlı, uğurlu olsun. Çalışmalarımızda bizlere desteklerini esirgemeyen başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm bakanlıklarımıza şükranlarımı sunuyorum. ” dedi.

“Ülkemizin yerel yönetimleri yerli ve milliyi tercih ediyor”

Törende açıklama yapan Kademe A.Ş Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Fatih Albayrak, yerel yönetimlerin, belediyelerin ithal ürün almak yerine ürettiğimiz yerli ve milli araçları tercih etmeleri vesilesiyle, sermayenin ülkemize kaldığını belirtti. Belediyelerin Avrupa fiyatlarının altında aldıkları ürünler sayesinde ciddi tasarruflar elde ettiğine dikkat çeken Albayrak, şöyle konuştu:

“Yüzde 80’den fazla yerlilik oranına sahip araçlarımızın, motor aksamı dahil birçok parçasını öz kaynaklarımızla üretiyoruz. Fiyat avantajı başta olmak üzere mekanik yapısı sayesinde bakım kolaylığı ve düşük servis maliyetleriyle, belediyelere birçok avantaj sağlıyoruz. Pratik yapısı ile kullanım kolaylığı, düşük emisyon ile çevre, motor ve akü aksamı ile enerji verimliliği konularında avantaj sağlıyoruz. Geçmişte bu makinelerimiz ithal ediliyordu, artık motoruna kadar kendimiz üretiyoruz. Belediyelerde yüzde 80’lere kadar tasarruf sağlıyoruz. İthal edilen araçlar nedeniyle milli servetimiz yurt dışına gidiyordu. Şu anda sermayemiz ülkemizde kalıyor. Bu vesileyle ülkemizin yerel yönetimleri de yerli ve milli ürünleri tercih ediyor. Şuanda 400’den fazla belediyemize araç teslim ettik. Dünyada ise 45’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. Burada bu vesileyle yerli ve milli araçları tercih eden belediyelere teşekkür ediyoruz.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

DUAYEN TELEVİZYONCU ERKAN YOLAÇ VEFAT ETTİ

‘Evet-Hayır’ yarışması ile hafızılarımıza kazınan, televizyon dünyasının ünlü isimlerinden Erkan Yolaç uzun süredir tedavi gördüğü …