SCHOOL OF AKMERKEZ BY WISE AKADEMİ KAPILARINI AÇIYOR

Akmerkez, Wise Akademi iş ortaklığıyla çocukların ve yakın çevresinin eğitimine katkı sağlayacak “School of Akmerkez by Wise Akademi” projesini hayata geçiriyor. 1-2 Ekim tarihlerinde keyifli bir programla açılış yapacak School of Akmerkez by Wise Akademi tüm aileleri eğlenmeye ve öğrenmeye bekliyor.

Akmerkez, eğitime verdiği önemi yepyeni bir projeyle ön plana çıkarıyor.  Psikoloji temelli sanat ve eğitim merkezi Wise Akademi iş birliği ile 1 Ekim itibarıyla hayata geçecek “School of Akmerkez by Wise Akademi”de herkese hitap edebilecek birbirinden farklı atölyeler, eğitimler ve oyunlar yer alacak.

Uzman psikologlardan oluşan ekibiyle bireylerin erken çocukluktan itibaren etkileşimde oldukları diğer kişilerle birlikte “iyi olma haline” destek olmak amacıyla psikoloji temelli eğitim içerikleri üreten ve uygulayan Wise Akademi yalnızca çocuğu değil, onun sosyal dünyasının derin paydaşları olan ebeveynleri ile öğretmenlerini de çalışmalarına dahil ediyor. Wise Akademi yeni çağda; toplumun karşılaştığı sorunları çocuk-aile-okul bağlamında ele alarak iletişimi, sevgiyi, büyümeyi ve öğrenmeyi keyifli hale getiren çözümler sunuyor ve dönüşüm yaratacak, sürdürülebilir, koruyucu ve önleyici çalışmaları paydaşlarıyla birlikte yürütüyor.

Akmerkez AVM Genel Müdürü Hakan Tümkaya konuya ilişkin açıklamasında “Akmerkez olarak eğitim her zaman en değer verdiğimiz konulardan biri oldu. Etkili eğitimin, çocuğu merkeze alan fakat ailesi ve öğretmenleri dahil olmak üzere tüm çevresini sürece dahil eden bir anlayış ile mümkün olacağına inanarak Wise Akademi ile bir iş birliği gerçekleştiriyoruz. 1 Ekim günü açılışını yapacağımız ‘School of Akmerkez by Wise Akademi’ için çok heyecanlıyız. Çocuklar ve yetişkinler burada tiyatrodan felsefeye, dilsel gelişimden matematiğe, yabancı dilden bilime ve sanata birçok eğitimi uzmanlar eşliğinde eğlenceli bir yolla alacak. Aynı zamanda Ebeveynlik Okulu ve Aile Oyun Grubu gibi içerikler ve çeşitli atölyelerle de çocuğun yakın çevresine donanım kazandıracağız.” dedi.

Wise Akademi Kurucusu ve Genel Müdürü Vildan Güleç ise “Beş yıl önce ‘Bireysel ve Birlikte İyilik’ sloganıyla çıktığımız yolda, bireylerin erken çocukluktan itibaren etkileşimde oldukları diğer kişilerle birlikte “iyi olma haline” destek olan psikoloji temelli tiyatro, eğitim, kitap ve oyun içerikleri üretiyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız saygın iş birliklerine Akmerkez’in eklenmesinden büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. ‘School of Akmerkez’ Wise Akademi’nin özgün içerikleri dışında stratejik ortaklarımızın çalışmalarına da yer verdiğimiz, öğrenmede yepyeni bir deneyim alanı olacak. Oyunla ve eğlenerek öğrenmeyi, sanatın en güçlü alanlarından biri olan tiyatro üzerinden kurgulayarak hazırladığımız, dünyanın ilk ‘çift dilli’ yani aynı anda hem çocuğa hem de yetişkine hitap eden ‘Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu’ oyunlarımız her hafta sonu ailelerle buluşacak. Yaptığımız tüm çalışmalarda olduğu gibi ‘School of Akmerkez’de de gerçekleşecek tüm etkinlikler alanının uzmanları tarafından yürütülecek. 1 Ekim günü açılışını yapacağımız ‘School of Akmerkez by Wise Akademi’ her yaşa hitap eden içerikleriyle bir keşif, deneyim ve gelişim merkezi olacak.” şeklinde konuştu.

 

 

School of Akmerkez by Wise Akademi dopdolu bir programla açılıyor!

“School of Akmerkez by Wise Akademi” 1-2 Ekim günlerini kapsayan renkli bir programla açılışını yapıyor. Ailelere keyifli ve öğretici bir hafta sonu yaşatacak açılış programında çocuklarla drama atölyesi ve bez çanta boyama gibi etkinliklerin yanı sıra Cumartesi günü Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk “Çocukların Gelişiminde Tiyatronun Önemi ve Ebeveynlik Tutumları”, Pazar günü Matematikçi, Dr. Özer Öztürk “Anne-Baba Matematiği” başlıklı söyleşilerle Wise Akademi’nin Kurucusu Vildan Güleç’in konuğu olacak.

 

1 Ekim Programı:

13:00 Dans-Ritim-Hareket – Etkinlik Alanı

14:00 Hikaye Temelli Ebeveyn-Çocuk Atölyesi (6-10 yaş çocuklar ve ebeveynleri) – School of Akmerkez by Wise Akademi

15:00 Çantamda Kelebekler / Bez Çanta Boyama Etkinliği (4 yaş ve üzeri) – Etkinlik Alanı

17:00 Çocuklarla Drama Atölyesi (4 yaş ve üzeri) – School of Akmerkez by Wise Akademi

17:00 Söyleşi “Çocukların Gelişiminde Tiyatronun Önemi ve Ebeveynlik Tutumları” – Etkinlik Alanı

Konuk: Prof. Dr. Ayşe Bilge Selçuk

18:00 MEKAN AÇILIŞI

19:30 “Çinyo ile Markonyo” Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu (3-10 yaş çocuklar ve ebeveynleri) – School of Akmerkez by Wise Akademi

20:30 Program Sonu

 

2 Ekim Programı:

13:00 Dans-Ritim-Hareket – Etkinlik Alanı

14:00 Hikaye Temelli Ebeveyn-Çocuk Atölyesi (6-10 yaş çocuklar ve ebeveynleri) – School of Akmerkez by Wise Akademi

15:00 Çantamda Kelebekler / Bez Çanta Boyama Etkinliği (4 yaş ve üzeri) – Etkinlik Alanı

17:00 Bilim Şov (4 yaş ve üzeri) – School of Akmerkez by Wise Akademi

17:00 Söyleşi “Anne Baba Matematiği” – Etkinlik Alanı

Konuk: Dr. Öğretim Üyesi Özer Öztürk

18:30 “Lıkır’ın Doğum Günü” Ebeveyn-Çocuk Tiyatrosu (3-10 yaş çocuklar ve ebeveynleri) – School of Akmerkez by Wise Akademi

19:30 Kapanış

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GELECEK 10 YILA ÇEVRESEL RİSKLER DAMGA VURACAK

1.400’den fazla küresel risk uzmanı, politika yapıcı ve sektör liderinin görüşlerinden yararlanılarak hazırlanan 2024 Küresel …