SABANCI ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF LEBLEBİCİ’YE ÜSTÜN BAŞARILI MEZUN ÖDÜLÜ

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, Illinois Üniversitesi tarafından Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Üstün Başarılı Mezun Ödülü’ne layık görüldü. Ödül, 2 Ekim 2020 tarihinde Illinois Üniversitesi’nde yapılacak özel bir törenle Prof. Dr. Leblebici’ye takdim edilecek.

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, doktorasını tamamladığı Illinois Üniversitesi’nden (University of Illinois at Urbana-Champaign – UIUC) Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Üstün Başarılı Mezun Ödülü’ne layık görüldü.

Üniversite’nin Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği programının en prestijli ödüllerinden olan Üstün Başarılı Mezun Ödülü, bu alana profesyonel ve teknik anlamda önemli katkıda bulunan mezunlara veriliyor. Bu ödülü daha önce alan isimler arasında LED ışık sisteminin mucidi olarak bilinen Nick Holonyak, Hewlett-Packard ve Schneider Electric gibi büyük teknoloji şirketlerinde Başkan Yardımcılığı yapmış Prith Banerjee ve 2000 yılında Fizik alanında Nobel ödülü alan entegre devrelerin mucidi Jack Kilby yer alıyor.

Ödülle ilgili yaptığı değerlendirmede, “Böylesine köklü ve manevi anlamı güçlü bir ödülü almaktan gurur duydum” diyen Prof. Dr. Yusuf Leblebici, 1990 yılında Illinois Üniversitesi’nden doktora derecesini aldı. Üç yıl öğretim üyesi olarak da görev yaptığı üniversite ile yakın bağlarını uzun yıllar boyunca devam ettirdi.

Ödül, 2 Ekim 2020 tarihinde Illinois Üniversitesi’nde yapılacak özel bir törenle Prof. Dr. Yusuf Leblebici’ye takdim edilecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Kadıköy Anadolu Lisesi Kütüphanesi, Kayalar Ailesi Desteğiyle Yenilendi

Kadıköy Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan kütüphane, Kayalar ailesinin desteğiyle yenilendi. 17 Mayıs Cuma günü …