POTASIZ OKUL KALMAYACAK

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) liderliğinde 81 ildeki ilk ve ortaokullarda basketbol seferberliği başlatılıyor. Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor bakanlıklarının desteğiyle hayata geçirilen ‘Haydi Sahaya Projesi’nin hedefiyse, Türkiye’de basketbol sahası olmayan okulun kalmaması.
Türkiye’de ilk ve ortaokul düzeyinde basketbol seferberliği başlatılıyor. Türkiye Basketbol Federasyonu, Milli Eğitim ile Gençlik ve Spor bakanlıklarının girişimiyle hayata geçirilen ‘Haydi Sahaya Projesi’yle, çocukların erken yaşlardan itibaren basketbolla tanışması hedefleniyor. Tüm kurum ve kuruluşların saha yapımı için desteklerinin beklendiği projenin protokolü Ankara’da imzalandı.

BAKAN SELÇUK: SPORSUZ ŞAHSİYET EĞİTİMİ TAMAMLANMAZ
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, törende yaptığı konuşmada sporun, çocukların kişiliklerinin gelişimindeki önemine dikkat çekti. Makamların çocuklara hizmet için olduğunu söyleyen Bakan Selçuk şöyle devam etti:
”Bir türlü yapamadığımız bir protokol bugün hayata geçiyor. Hido (Hidayet Türkoğlu), Milli Eğitim Bakanlığı’na geldiğinde bana bir yıldır protokolünü yapmak için bekledikleri bir proje olduğunu söyledi. Projeyi duyunca, ‘Kahvenizi içine kadar gerekli hazırlıklar tamamlanıyor’ dedim. O an Hidayet sanırım bana inanmadı. Çünkü çok tepki vermedi. Ardından konuyla ilgili ekip arkadaşlarımız hemen toplandılar. Gerekli hazırlıklar hızlıca tamamlandı. Bütün bu toplantılar, makamlar, koltuklar çocuklar için var. Bunlar çocuklarımıza hizmet aracı, kendi kariyerimize değil. Bu projede inanılmaz bir emek var. Spor ve sanatın ince ayarından geçmeyen çocukların şahsiyet ve duygu eğitimi tamamlanamaz. Biz de bunun için bakanlık olarak elimizden geleni yapıyoruz. Projeyi çok değerli görüyoruz.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Kadıköy Anadolu Lisesi Kütüphanesi, Kayalar Ailesi Desteğiyle Yenilendi

Kadıköy Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan kütüphane, Kayalar ailesinin desteğiyle yenilendi. 17 Mayıs Cuma günü …