OXFORD BIG READ YARIŞMASI’NIN JÜRİSİNDE ÖRAV EĞİTİMCİLERİ DE VAR…

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), dünyanın en büyük ve köklü üniversite yayınlarından Oxford University Press tarafından bu yıl 8.’si düzenlenen Oxford Big Read yarışmasının jürisi olarak görev aldı. Bu yıl toplam 5519 öğrencinin katıldığı yarışmada, ÖRAV’ın kısmi zamanlı eğitimcilerinden oluşan 10 kişilik jüri görev aldı. Katılımın çok yüksek olduğu ve oldukça yoğun tempoda geçen değerlendirme sürecinde her bir ÖRAV jürisi ortalama 500 öğrencinin projesini inceledi.
Türkiye’nin dört bir yanından ilkokul 1. sınıftan lise son sınıfa kadar tüm öğrencilerin katılımına açık olan ve kitap okumayı sevdirmeyi hedefleyen Oxford Big Read yarışması, “oku, düşün ve tasarla” olmak üzere 3 bölümden oluşuyor. Yarışma öğrencilerin, İngilizce derslerinde öğrendiklerini ifade edebilecekleri farklı alanlar yaratmasını, dil öğrenme coşkusunu ve sevgisini ifade etmelerine fırsat vermesini, yaratıcılık potansiyellerini kullanarak kendilerini okul dışındaki sosyal ortamlarda ifade etmelerine ortam yaratmasını amaçlıyor.
2 Mart 2018 tarihinde sonuçların açıklandığı yarışmada dereceye giren öğrencilere yaş gruplarına göre değişen içerikte Oxford yayınlarından kitapların yanı sıra çeşitli hediyeler ve kazanan sertifikası verildi. Kazanan öğrencilerin öğretmenleri de online dil kursu ve mesleki gelişim paketi gibi çeşitli ödüllerin sahibi oldu. Yarışmada jüri olarak görev alan ÖRAV eğitimcileri ise Oxford University Press’in eğitimlerinden ve ilgili kaynaklarından yararlanabilecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

YEDİ BÖLGEYE YEDİ TANE UYUŞTURUCUYA KARŞI REHABİLİTASYON MERKEZİ AÇILACAK

(Öğretmenim Dergisi / Özel – İstanbul)  Ülkemizde gençlerimizin çocuklarımızın uyuşturucudan ölmemeleri, sokaklarda hayatlarını heba etmemeleri …