ÖRAV ve Garanti BBVA’dan Eğitimcilere İlham Verecek Bir Buluşma!

ÖRAV’ın, kurucusu Garanti BBVA iş birliğiyle yürüttüğü EşitBiz Projesi kapsamında gerçekleştireceği “EşitBiz : İlham Veren Buluşma” isimli konferansta eşitlikçi bir eğitim ortamının temellerini birlikte atmak isteyen katılımcılar ağırlanacak.
26 Mayıs’ta Salt Galata’da yapılacak konferansta erken çocukluk ve temel eğitim dönemlerinde sosyal gelişimi desteklemek için toplumsal rollere yönelik önyargı karşıtı bir tutum sergilemenin önemi ele alınacak. Bu konuda farkındalığı artıran çalışmalar yapılırken meslektaşlar arası deneyim paylaşımı için de zengin bir ortam yaratılacak. 
Tüm gün sürecek etkinlikte katılımcılar alanında uzman konuşmacılarla birlikte toplumsal rollerin eşitliğinin eğitime nasıl entegre edileceğine dair yenilikçi fikirler ve uygulamalar üzerine sohbet edecek. EşitBiz Projesi’ne katılarak mentorluk sürecini tamamlamış eğitimcilerin hayata geçirdiği örnek uygulamalara ve sınıf deneyimlerine dair sunumlar dinlenecek.

Eğitimlerden toplam 1974 öğretmen faydalandı!

EşitBiz Projesi kapsamında ÖRAV’ın yürüttüğü ‘’Erken Çocukluk Döneminde Sosyal Gelişimin Desteklenmesi’’ ve ‘’Temel Eğitim Döneminde Sosyal Gelişimin Desteklenmesi’’ eğitimlerine 2021 yılından beri 1974 öğretmen katıldı. Öğretmenlere ve onlar aracılığıyla öğrencilere, velilere ulaşmaya devam edecek projeye dair detaylı bilgi için ÖRAV’ın ve Garanti BBVA’nın web siteleri ziyaret edilebilir.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ULUSLARARASI CARIBOU MATEMATİK YARIŞMASINDA ÜÇ TÜRK ÖĞRENCİ DÜNYA BİRİNCİLİĞİNİ PAYLAŞTI

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARINDAN DÜNYA ÇAPINDA MATEMATİK BAŞARISI Uluslararası Caribou Matematik Yarışması’nda TED Ankara …