ÖRAV EĞİTİMCİLERİ INTED2018’DE

ÖRAV EĞİTİMCİLERİ İSPANYA’DA DÜZENLENEN INTED2018’E KATILDI

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), Trans Anadolu Doğal Gaz Boru Hattı Projesi (TANAP) Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın desteğiyle 5-7 Mart 2018 tarihlerinde İspanya’nın Valensiya şehrinde düzenlenen 12. Uluslararası Teknoloji, Eğitim ve Gelişim Konferansı’na (INTED2018) katıldı. Eğitim teknolojileri alanında uluslararası arenada gerçekleşen önemli konferanslarından biri olan INTED2018’de Vakfın uzman eğitimcilerine ek olarak, TANAP işbirliğiyle 5 ilde yürütülen “Öğretmenin İzinde” projesi kapsamında eğitim veren kısmi zamanlı eğitimcileri de yer aldı. ÖRAV eğitimcileri 80 ülkeden yaklaşık 700 uzmanın katıldığı konferansta, eğitim ve teknoloji alanındaki son gelişmeleri ve yeni uygulamaları dinleme fırsatı buldu.

INTED2018’e katılan ÖRAV’ın tam zamanlı eğitimcileri ayrıca “Web 2.0 Araçlarıyla Biyoçeşitlilik” ve “Öğretmenlerin Yaratıcılık Üzerine Mitleri ve Algıları” konularında poster sunum yaparak, yurt dışındaki meslektaşlarıyla bu alanda yaptıkları çalışmaları ve yeni projelerini paylaştı.

ÖRAV’ın yürüttüğü “Öğretmenin İzinde” projesi TANAP’tan fon alan 6 proje arasında yer alıyor

Azeri gazını Türkiye üzerinden Avrupa’ya taşıyacak olan ve 21. yüzyılın enerji projesi olarak gösterilen TANAP, Türkiye’nin yirmi ilinden geçerek, Yunanistan sınırında Edirne’nin İpsala ilçesinde son bulacak. TANAP proje kapsamında güzergahı üzerinde bulunan yerleşimlere olumlu katkı sağlamak amacıyla ‘Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’ uygulamasını başlattı. Öğretmen Akademisi Vakfı “Öğretmenin İzinde” projesi ile TANAP’ın doğrudan yatırım yapmak istediği ve programın öncelik alanları arasındaki 6 projeden biri olarak yer alıyor.
TANAP, Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları kapsamında destek verdiği eğitim projelerinin yanı sıra Türkiye’deki eğitimcilerin uluslararası konferans ve etkinliklere katılarak mesleki gelişimlerine de fayda sağlamayı amaçlıyor.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

HER ZAMAN KALBİMDESİNİZ.