OKULLAR AÇILIRKEN ÖĞRENCİLERİMİZ NE YAPACAK?

(öğretmenim Dergisi / Özel Haber-İstanbul) İstanbul’da yapılan UKEME toplantısından sonra toplu ulaşıma yapılan yüzde 51,52 lik zam öncelikle öğrencilerin kabusu oldu.

Zam haberinin ulusal basın-yayın organlarında duyurulmasının ardından Öğretmenim Dergisi’ne ulaşan çok sayıda ki öğrenci “Bizim oturduğumuz yer değil, okuduğumuz yer önemli. Kimimiz Avrupa yakasında oturuyor ama Anadolu yakasına her gün okumak için geçiyoruz. Kimimiz de Anadolu yakasında oturuyor ama Avrupa yakasına her gün geçiyor ve ortalama günde 5 ile 6 defa toplu ulaşımı kullanıyoruz. Bizim bilet ücretimiz yüzde 50 ucuz gibi görünse de en ucuz rakamla günde 45-50 lira. Bir simitin 10 lira olduğunu düşünsek ve günde bir tost yemeye kalksak. 50-100 lira arası da o. Kitaplarımız, harçlarımız ne olacak? Babamız emekli ise biz nasıl okuyacağız? Halen daha 7 bin 500 lira daha emekli alan maaşı ile ne babamız bizi okutabilir ne de biz okuyabiliriz? GELECEĞİMİZ BİLE ELİMİZDEN ÇALINMIŞSA BUNUN SORUMLUSU KİM? BİZ KİME HAKKIMIZI NEDEN HELAL EDELİM?”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ABD’de Türkiye’yi gururlandıran 25 Türk öğrenci belirlendi

ABD’deki Türk öğrencilerin başarıları gurur veriyor  StudyinAmerica.com Eğitim Danışmanlığı’nın her yıl gerçekleştirdiği ABD’de lisans eğitimi …