Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da gösteren “13. Okan Koleji Geleneksel Bilim ve Proje Şenliği”nde ilkokul kademesinde 71, ortaokul kademesinde 68, lise kademesinde ise 76 adet proje sergilendi.

Toplam 215 bilim sunumunda fizik, kimya, biyoloji, matematik ve bilişim teknolojileri, fen bilimleri, sosyal bilimler dallarında örnekler yer aldı.

Öğrenciler hayal güçlerini yaratıcılıkları ile birleştirdiler

Okan Koleji öğrencileri proje hazırlıklarında hayal güçleri ile yaratıcılıklarını birleştirerek, teorik bilgilerini uygulama fırsatı buldular. Topluma katkı sağlayan ihtiyaçlara yönelik projeleri de ortaya çıkardılar.

Bilim dallarının birbiriyle etkileşimi ve disiplinler arası çalışma ışığında ortaya çıkan proje sunumları arasında farklı ortamlarda mantar yetiştirme, kimya dalında sabun yapımı, arıtma sistemi, kolonya yapımı, manyetik salıncak, Pisagor teoremi ispatı, lego ile robot kol, deprem alarm düzeneği, hidrolik fren sistemi, sismograf düzeneği, yanardağ deneyi, rüzgar enerjisi ile elektrik üretimi, güneş kulesi, su ile giden araba, dans eden mısırlar, kuru yangın söndürücü, volkan deneyi gibi projeler yer aldı.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

SAHTE DİPLOMA SAHİCİ ELLERDE YETİŞECEK KUŞAĞIN KATLEDİLMESİDİR

(Öğretmenim Dergisi / Özel Haber-İstanbul) Geçtiğimiz günlerde Öğretmenim Dergisi haber merkezine Neafoni Haber Ajansı tarafından gönderilen bir …