ÖĞRETMENLER ODASINDA VE SINIFTA BAKAN

Müsteşar iken ayrıldığı Milli Eğitim Bakanlığına Bakan olarak dönen Yusuf Tekin’in ilk icraatları beğeni toplarken, sessiz sedasız görevden alma ve görev değişiklikleri de yapılmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaklaşık bir buçuk yıldır Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü olan Doktor Murat İlikhan’ı görevden aldı.

Yerine Ağustos 2022’den bu yana ÖSYM’de Daire Başkanı olarak görev yapan Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunu Kemal Bülbül’ü atadı.

  ÖĞRETMENLER ODASINDA ÖĞRETMENLERLE

Bakan Yusuf Tekin, ziyaret programında ilk olarak öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya geldi.

Öğretmenlerin öneri ve beklentilerini dinleyen Bakan Tekin, “Başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitim ailemizin bütün paydaşlarıyla sık sık bir araya geleceğiz. Bir aile ortamı havasında yapacağımız istişarelerle eğitimi hep birlikte yöneteceğiz inşallah.” ifadelerini kullandı.

 TÜRKİYE YÜZYILINI BERABER İNŞA EDECEĞİZ

Tekin, ziyaret ettiği okulun “cumhuriyet” adıyla ilk açılan okul olduğunu vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin ikinci yüz yılında, ‘Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışacağız. Bu yürüyüşteki en büyük yol arkadaşlarımız başta öğretmenlerimiz olmak üzere eğitim yöneticilerimiz, velilerimiz ve eğitim ailemizin diğer paydaşlarıyla Türk eğitim tarihine not düşülecek güzel işler yapacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu ve şöyle devam etti:

“Öğretmenlerle istişareye, beraber yol yürümeye devam edeceğiz. Bir hayaliniz varsa; Türkiye Yüzyılı inşa edecekseniz eğer, bunu ancak gelecek kuşakları bu bilinçle, bu şuurla, bu hayale sahip çıkacak şekilde eğiterek yürütebilirsiniz. Onu kim yapacak; bu arkadaşlar yapacak, hep birlikte yapacağız. O yüzden böyle devam edeceğiz inşallah”

 SINAVA GİRECEKLER SINAV ÜCRETİ ÖDEMEYECEK

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin şube müdürlüğü, şeflik, memurluk ve saymanlık için görevde yükselme sınavına girecek personelden sınav ücreti alınmayacağını söyledi.

           KURAN-I KERİM HEDİYE EDİLDİ

Bu arada Milli Eğitim Bakanını ziyaret eden Diyanet İşleri Başkanı Bakan Yusuf Tekin’e Kuran-ı Kerim hediye etti.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GIDA ENDÜSTRİSİNDE YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ F İSTANBUL’DA

Türkiye’nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri …