ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN BEKLEDİĞİ HABER

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİN DÖRT GÖZLE BEKLEDİĞİ HABER

1 Nisan Tatil Olacak Mı?

31 Mart 2019 günü gerçekleecek olan Mahalli İdareler Seçimleri sonrası okulların tatil olup olmayacağı merak konusu idi.

MEB bu konuya yaptığı resmi açıklama ile netlik getirdi.

MEB’ten yapılan resmi açıklamaya göre;

Tüm seçimlerde ilk ve ortaokul, lise, üniversite gibi kurumlar oy verme işlemi için kullanılır. Tüm özel ve devlet okullarında oy verme işlemi gerçekleşebilecektir. Oy verme akşam saatlerine doğru sona erer ve sayım aşamasına geçilir. Sayım aşaması geç saatlere kadar sürebilmektedir. Seçimin ertesi günü okulların tekrar eğitim verebilmesi için düzenin eski haline getirilmesi gerekir. Fakat bunun için yeterli süre bulunamamaktadır. Bu yüzden ertesi gün okullar tatil edilmektedir. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan resmi açıklama sonucu 1 Nisan 2019 Pazartesi günü tatildir. Buna ek olarak öğretmenler de idari izinli sayılacaklardır.

31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler nedeni ile 1 Nisan 2019 Pazartesi gününde tüm yurtta ilkokul, lise, üniversiteler tatil olacak. Eğitim ve öğretim 2 Nisan 2019 Salı gününde kaldığı yerden devam edecek.

1 Nisan Resmi Tatil mi?

1 Nisan resmi tatil değildir. Kamu kuruluşları 1 Nisan 2019 Pazartesi günü açık olacaktır. Memurlar ve diğer kamu çalışanları da görevlerine devam edeceklerdir.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da …