ÖĞRENCİLERİN PROJESİ MÜNİH’E GİDİYOR

Üniversite öğrencilerinin yarıştığı ‘Sürdürülebilir Kampüs Projesi’ni Green Brains grubu kazandı. Yarışmayı kazanan grup, projesini Münih’te sunma imkanı yakaladı.
Üniversite öğrencileri, ‘Sürdürülebilir Kampüs Projesi’ yaptı. Koç Üniversitesi ve Siemens Türkiye Sürdürülebilirlik Ofisi ortak girişimi ‘Sürdürülebilir Kampüs Projesi’ kapsamında öğrenciler, çevre problemlerine karşı çözüm odaklı çalışmalar gerçekleştirdi. Yarışmayı, Koç Üniversitesi öğrencilerinden oluşan Green Brains grubu kazandı.

Öğrenciler, gıda atıklarının PLA filamentlerine dönüştürülmesi ve kampüsteki 3D yazıcılarda kullanılmasını içeren projelerini tanıttı. Grup, Sürdürülebilir Kampüs Operasyonları Sertifikası ve 5 bin TL proje bütçesinin de sahibi oldu.

‘GENÇLERE İMKÂN VERİYORUZ’
Siemens Türkiye CSO’su, Esra Kent, “Gelirimizin yüzde 40’ını çevre dostu ürün portföyünden elde ediyor, Türkiye’nin karbon emisyonunun yılda 7.7 milyon ton azalmasına katkıda bulunuyoruz. Koç Üniversitesi ile yapılan işbirliği de bu vizyonun en önemli adımlarından biri. Bu sayede bir yandan sanayi-akademi arasındaki iletişimi güçlendirirken, bir yandan da gençlere potansiyellerini açığa çıkarma imkânı veriyoruz” dedi.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Türk Eğitim Vakfı Eğitim Dostlarından, 19 Mayıs Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşu ile 19 Gence Bir Yıllık Burs Desteği

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 17 Mayıs …