MAVİGÜL İLE ŞİİRE DALIN, CEREBRAL PALSY’Lİ ÇOCUKLARA DESTEK OLUN

Cerebral Palsy, dünyada 17 milyon kişide görülen gelişimini tamamlamamış beynin doğum öncesi, sırası ve doğum sonrasında meydana gelebilecek, çocuklukta en sık rastlanan fiziksel engellilik durumu olarak karşımıza çıkıyor.

Cerebral Palsy’li çocuk ve erişkinlerine teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmeti sağlayan ve Cerebral Palsy’li bireylerin meslek sahibi olmaları ve hayatta daha çok yer almalarını sağlamak amacı ile gerekli faaliyetlerde bulunan Cerebral Palsy Türkiye, yazar ve matematik öğretmeni Tamay Önal Polat öncülüğünde 35 şairin şiirleriyle harmanladığı Mavigül şiir kitabıyla anlamlı bir proje hazırladı.

Cerebral Palsy Türkiye’nin şairleri konuşamayan, yürüyemeyen ve sadece sağ elinin üç parmağını kullanabilen Nilgün Acar, akülü sandalye kullanan, yutkunamayan ve çiğneyemeyen Olcay Akbay ve 35 yazar birbirinden güzel şiirlerini Mavigül şiir kitabında bir araya getirdi.

Boyut Yayıncılık’ın desteği ile basılan, umut dolu şiirlerin bir arada bulunduğu Mavigül şiir kitabının geliri, Cerebral Palsy Türkiye’ye bağışlanacak.

Nilgün Acar ve Olcay Akbay’ın Kaleminden Bazı Şiirler

Mavi Gül

Tüm yanılgıların küllerinden

Bilge bir uyanış

Çığlığı ısırılmış sancılarla

Doğan

Büyüyen yaşamın

Rengidir ellerimde

Mavi gül

 

İçindeki Birikince

Mum ışığında bir kalp,

Duvara tutunup ağlıyor

Takati kalmamışçasına kahve pişiriyor sana

Güzel gel otur yanı başıma

Tozları paspasın altına süpürmeyi bırak

Onlar da özleme benziyor

İçimdeki birikince

Yüreğini sızlatıyor sızım sızım…

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ESENLERLİ MİNİKLER HARÇLIKLARIYLA SU KUYUSU AÇTIRDI

Dede Nine Torun Yaşam Merkezi öğrencileri her yıl düzenli olarak yaptıkları “Yardım Kumbarası” projesiyle topladıkları …