LİSELERE GEÇİŞ SINAVINA YOĞUN KATILIM BEKLENİYOR

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, zorunluluğun kaldırılmasına rağmen liselere giriş sınavlarına katılımın yüksek olacağını söyledi.

Özel Okullar Derneği tarafından bu yıl 17´ncisi düzenlenen Eğitim Sempozyumu Antalya´nın Serik ilçesine bağlı Belek Turizm Merkez´ndeki Kaya Palazzo Otel’de gerçekleştirildi.”Türkiye´de ve Dünyada Değerlendirme Sistemlerin Eğitime Etkisi” başlığıyla düzenlenen ve iki gün süren toplantının açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, daha önce açıklaması yapılan 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasına ilave olarak Şubat ayı içinde 5 bin öğretmen alımı daha yapılacağını söyledi. Adrese dayalı liseye geçiş sistemiyle ilgili eğitim bölgelerinin en geç Mayıs ayında açıklanacağını belirten Bakan Yılmaz, öğrencilerin kaç tercih yapabileceğini, hangi kriterlerin yerleştirmede önemli olacağını da anlattı. TEOG’un kaldırılmasının ardından öğrencilere sınava girip girmeyecekleri konusunda fikirlerinin sorulduğu anket çalışmasına da değinen Yılmaz, sınava katılımın yüksek olacağını sözlerine ekledi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Otizmli Çocukların Eğitimlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Otizm Spektrum Bozukluğu (OSB), çocukların sosyal etkileşim, iletişim ve davranışlarında genellikle belirgin farklılıklar gösteren nörogelişimsel …