KOSGEP’TE E-HİZMET DÖNEMİ

KOSGEP, KOBİ’lerin daha hızlı, daha kolay ve daha az belgeyle desteklerimize başvuru yapabilmesi için hizmetlerini elektronik ortamda taşıdı.

“KOSGEB’de e-Hizmet Dönemi Başlıyor” başlıklı duyurusu ile başlatılan uygulama kapsamında artık başvurularda e-İmza kullanmak sureti ile işlem yapılabiliyor.

Ayrıca başvurularda KEP(Kayıtlı Elektronik Posta) hesabı kullanılabilmesi ve başvuruların KEP hesabı üzerinden gerçekleştirilebilmesi amacıyla KOSGEB Başkanlığı ve TÜRKKEP arasında görüşmeler de devam ediyor.

Sistemin güvenli, hızlı ve yasal geçerli olacak şeklide işleyebilmesi için KEP(Kayıtlı Elektronik Posta) ve e-İmza çözümünü de mevcut uygulamaya eklenmesi ile birlikte alternatif bir başvuru yöntemi oluşturulmuş olacağı öngörülüyor.

KOSGEP’in uygulama ile ilgili yaptığı duyurunun tam metni şöyle:

KOSGEB’de e-Hizmet Dönemi Başlıyor.

“KOBİ’lerimizin daha hızlı daha kolay ve daha az belgeyle desteklerimize başvuru yapabilmesi için hizmetlerimizi elektronik ortamda taşıdık.

Elektronik ortamda sunulan hizmetlerimize 22.02.2018 tarihinden itibaren e-devlet (www.turkiye.gov.tr) üzerinden giriş yapılmaktadır.

Hizmetlerimize aşağıdaki şekilde başvurulacaktır;
1-Gerçek şahıslar ve gerçek şahıs işletmeleri, e-devlet şifresi ile tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.
2-Tüzel Kişi işletmelerinin (LTD, A.Ş. vb. işletmeler), KOSGEB e-hizmetlerine başvurularını Merkezi Sicil Kayıt Sisteminde (MERSİS) kayıtlı işletme temsilcileri ile yapabilecektir. MERSİS sisteminde kayıtlı temsilci bilgisi; işletmeyi münferiden temsile yetkili kişi ise bu kişi, tüm KOSGEB e-hizmetlerine başvurulabilecektir.

Diğer durumlarda, e-devlet üzerinden giriş yapan kişi KOSGEB tarafındaki işlemleri yürütmek üzere ilgili işletme/kuruluş için noterden aldığı vekalet belgesini tarayarak sisteme yüklemesi gerekmektedir. Bu vekalet içerisinde vekalet veren ve alan kişi/kuruluşların kimlik bilgileri yanında cep telefonu ve elektronik posta adresleri de yer almalıdır. KOSGEB tarafından elektronik ortamda bu vekalet kontrol edildikten sonra vekalet verilen kişi tüm KOSGEB e-hizmetlerine vekalet aldığı işletme adına başvuru yapabilecektir.”

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ESENLERLİ MİNİKLER HARÇLIKLARIYLA SU KUYUSU AÇTIRDI

Dede Nine Torun Yaşam Merkezi öğrencileri her yıl düzenli olarak yaptıkları “Yardım Kumbarası” projesiyle topladıkları …