Anasayfa / EĞİTİM / İELEV TEDX YOUTTH’ A EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

İELEV TEDX YOUTTH’ A EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR

Genç beyinlerin “Yayılmaya değer fikirler” sloganıyla gerçekleştirilen TedxYouth’a 27 Nisan’da İELEV Özel 125.Yıl Ortaokulu ev sahipliğini yapıyor.

“İkilem-Dilemma” temasıyla ön plana çıkan TedxYouth@İELEV125Çekmeköy Etkinliği’nde konuşmacılar gün boyu gençlere ilham veren hikayelerini anlatacak.

İlham veren konuşmacıların olduğu Tedx konferansı bu kez gençlerle İELEV Özel 125.Yıl Ortaokulunda buluşuyor. 27 Nisan’da Çekmeköy Kampüsünde düzenlenecek etkinlikte farklı kategorilerden 12 konuşmacı yaklaşık 100 genç beyinle hayallerini, dünyayı değiştirebilecek fikir ve düşüncelerini ayrıca hikayelerini paylaşacak. TEDxYouth@IELEV125Çekmeköy programı, sabah saatlerinde başlayıp gün boyu sürecek.

‘TEDxYouth’ etkinliğinin Teması :  İKİLEM

TedxYouth@ielev125Çekmeköy’ün teması ikilem, bir diğer adıyla dilemma… Bireyi çoğunlukla iki seçenek arasında seçim yapmaya zorlayan dilemmalar, tercih yapmanın önemini gençlere kavratmak açısından büyük önem taşıyor.

Dilimizde bu başlık altında benzeri durumlar için kullanılan “kararsızlık” ve “ikilem”in arasındaki detaylara saklı farklılıklara da dikkat çekiliyor.

Hayatta ikilemlerin arasında tercih yapma zorunluluğu taşıyan durumların varlığı konuşmacılar tarafından dile getirilecek. Etkinlik kapsamında seçilen başlık ve yapılacak konuşmalarla, başta olumsuz gibi gözükse de, seçilen tercihlerin yaşamdaki bazı durumlara netlik kazandıracağı ve dolayısıyla aslında kişiler için pozitif yanlarının ağır bastığı vurgulanacak.

VİZYONER PROGRAM: TEDxYouth@IELEV125Çekmeköy’de 

Yazar Senem Kale’nin konuşmasıyla açılacak olan programda sırasıyla Avukat Ezgi Öztürk ve İELEV Özel Lisesi öğrencisi piyanist Kaan Baysal birer konuşma yapacak. Gün boyu pedagog Tracey Sinclair, karikatürist Emrah Ablak, Baruthane Pilavcısı Nedim Şahin, oyuncu Hakan Bilgin, sosyal medya fenomeni Chaby Han, öğretim görevlisi Alper Almelek, kaykay sporcusu Cenk Kulioğlu, öğretim üyesi Yavuz Samur ve müzisyen Bora Uzer, konuşmalarıyla etkinliğe katkı sağlayacak. Ayrıca aralarda orijinal TEDx konuşmalarından da örnekler sunulacak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ÖZEL OKULLAR 15 AĞUSTOS’TA TELAFİ EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Dr. Muammer Yıldız, özel okulların 19 Haziran’a …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir