GEÇMİŞİN İZİNDE GELECEĞİN PEŞİNDE

Prof Dr. Ömer Dinçer İlkokulun’da “Geçmişin İzinde Geleceğin Peşinde: Benim İstanbul’un Projesi 2018 Yılı” sergisi gerçekleştirildi. Sergiye Esenyurt Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Belediye Başkan Yardımcısı,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Benim İstanbul’um Projesi; çocukların kültür, tarih ve sanat bilinçlerini etkinlik temelli ve gerçek öğrenme ortamları düzenleyerek oluşturmayı amaçlıyor. Çocuğun benlik algısını kendi kültürel değer ve zenginlikleri ile oluşturmasını sağlayan proje bugüne kadar 850 öğrenciye ulaştı.

Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu Müdürü Alper Tuncay konuşmasında her sene, 250 ilkokul 3.sınıf öğrencisi proje kapsamında düzenli olarak ilimizi tanımak adına İstanbul kültür ve sanat faaliyetlerinden faydalandığını belirtti. Tuncay konuşmasında şunları aktardı: “Her eğitim öğretim yılında İstanbul’un tarihi mekânları ve müzelerine okul gezileri, gezi öncesi ve sonrası sınıf içi etkinlikler, müze ve okul ortamında yapılan atölye çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Kordinatör öğretmenlerimiz tarafından yazılan İstanbul Rehber ve Etkinlik Kitabı projenin bir ürünü olarak 3. yılında yayınlanmıştır. Bu kitapla beraber, ilçemizden yola çıkarak bütün İstanbul çocuklarına ulaşılması planlanmaktadır.”

Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdür Paşali Beşli’nin desteğinin olduğunu söyleyen Alper Tuncay, projede bulunan öğretmenlere de teşekkür etti.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GELECEK 10 YILA ÇEVRESEL RİSKLER DAMGA VURACAK

1.400’den fazla küresel risk uzmanı, politika yapıcı ve sektör liderinin görüşlerinden yararlanılarak hazırlanan 2024 Küresel …