FİİN EĞİTİM MODELİ İLE DÜNYA BİREYLERİ TÜRKİYE’DEN YETİŞECEK

‘HEDEFİMİZ ÖĞRENMEYİ ÖĞRETMEK’

Fikir İnsanı Koleji, 20 yıllık eğitim tecrübesi ve on binlerce öğrencinin gözlem ve geri bildirimleri ışığında; geleceğin Türkiye’sine vizyoner insanlar yetiştirme hedefiyle, son derece yetkin ve tecrübeli bir kadro tarafından kurulmuştur.

Özel bir akademik çalışmayla, dünyanın en başarılı eğitim sistemlerinden olan Finlandiya eğitim sistemini Türk eğitim sistemiyle entegre olmuş başarılı ve lider ruhlu insanlar yetiştirmeyi hedefleyen Fiin Koleji kurucusu M.Bora Çakmak, Öğretmenim Dergisi’ne verdiği özel röportajında;  ‘Fiin Koleji olarak, bu güne değil, hayal bile edilemeyecek gelişmelerin yaşanacağı 20-30 yıl sonrasına, genç vizyonerler hazırlıyoruz.’ Dedi.

Eğitim gönüllüsü ve müteşebbisi olarak  gördüğümüz M.Bora Çakmak, Öğretmenim Dergisi’nin sorularını içtenlik ve samimiyetle yanıtladı:

‘Günde 3 saat 4 saat sadece eğitim verip hiç ödev vermediğiniz, sınav gerçeğini de yok farz ederek bir çocuk yetiştirebiliriz. Çok özgüvenli olur, bu kapıdan çıktığı zamanda duvara çarpar. Bu değil amacımız. Türkiye başta olmak üzere kendi ayakları üzerinde durabilecek, ortama adapte olabilecek çocuklar yetiştirmek istiyoruz. ’

Biz iyi yapabileceksek yapmalıyız, iyi yapamayacaksak da yiyemeyeceğimiz lokmaya ağzımızı açmamalıyız.

AYRINTILI HABER SAYI 140’DA………..

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ALTIN BİLEZİK ÖĞRENCİLERİNE İGDAŞ’TA İŞ FIRSATI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İGDAŞ AŞ’nin Mesleki ve Teknik Anadolu Liseli öğrencilere dönük eğitim, staj …