ESENYURT ORHANGAZİ ORTAOKULU GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI YETİŞTİRİYOR

 

BİLİM AKLIN IŞIĞIDIR

 

‘AMAÇ; BİLİM İNSANI GİBİ DÜŞÜNMEK’

 

TÜBİTAK4006 için proje hazırlayan Orhangazi Ortaokulu’nun Müdürü Satı Mehmet Şimşek ve proje sorumlusu Müdür Yardımcısı Meltem Karabulut, Öğretmenim Dergisi’ne projelerinden ve yaşadıkları süreçten bahsetti‘Kendilerini ifade edebilmek öğrencilerde çok büyük özgüven oluşturuyor. Bir bilim insanı gibi düşünmeye başlıyorlar.’

 

Meltem Karabulut, sorumlu olduğu projede öğrencileriyle asıl amacından bahsetti. ‘Öncelikle ortaokul öğrencisinden bilim insanı edasıyla uç bir şey yapmasını beklemiyoruz. Ama şunu amaçlıyoruz; öğrencilerimizin bir bilim insanı gibi düşünmesini hedefledik.’ Dedi.

 

Devlet okullarındaki başarılardan söz edilirken adını sıkça duyduğumuz Müdür Satı Mehmet Şimşek de ‘Bizim odamız okulun her yeri. Ben tek başıma hiçbir şeyim.’ Dedi.  ‘Bir başarı varsa bu, okulumuzdaki tüm arkadaşlarımızla, idarecilerimizle, öğretmenlerimizle, öğrencilerimizle, velilerimizle birlik beraberlik içerisinde çalışmamızla herkesin bu sürece aktif olarak katılmasıyla sağlanmıştır.’ Diyerek başarılarının sırrının birlik beraberlik olduğunu dile getirdi.

 

HABERİN DEVAMI SAYI 140’DA ……………..

 

ORHANGAZİ ORTAOKULU’NUN VİDEO KLİBİNE AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ:

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

HER ZAMAN KALBİMDESİNİZ.