EĞİTİM DÜNYASI FUARDA BULUŞUYOR

Tarsus Fuarcılık tarafından bu yıl Vodafone Business’ın Platin Sponsorluğunda düzenlenen GESS Türkiye 2023’te, eğitim teknolojileri vitri

ine çıkıyor.

Eğitim Dünyası’nın inovasyon buluşması 24 Mayıs’ta

Eğitim alanındaki en yeni öğrenme teknolojilerinin, inovatif eğitim uygulamalarının ve anaokulundan üniversiteye kadar her kademedeki sınıflara yönelik heyecan verici ürünlerin sergilendiği, eş zamanlı olarak düzenlenen konferanslarda onlarca ülkeden uzman konuşmacının, eğitime dair bilgi ve deneyimlerini aktardığı GESS Türkiye 2023, 24 Mayıs Çarşamba günü kapılarını açıyor. Yurt içi ve yurt dışından profesyonel alıcılar, devlet ve özel okul yöneticileri, müdürleri ve  sahipleri, yatırımcılar ve satın alma kararı veren yöneticiler ile eğitim sektörüne ürün, teknoloji, hizmet ve uygulama sunan tedarikçilerin bir araya geldiği GESS Türkiye 2023, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda toplam 10 bin metrekare alanda gerçekleşecek. Eğitim dünyasının önemli markalarının da yerini aldığı organizasyonu,  yaklaşık 50 ülkeden 3 binin üzerinde profesyonelin ziyaret etmesi bekleniyor.

Dünya çapında düzenlenen GESS fuar ve konferansları serisinin Türkiye ayağı, bu yıl Vodafone Business sponsorluğunda gerçekleşecek. 24 -26 Mayıs tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenecek fuarda, metaverse evreni, yapay zeka, artırılmış gerçeklik teknolojileri, kodlama, yazılım ve donanım, sanal gerçeklik teknolojileri, e-öğrenme ve STEAM uygulamaları başta olmak üzere pek çok yenilik bir arada sergilenecek.

Fuarın, global ölçekli konferanslar ayağında ise Türkiye’nin yanı sıra eğitim konusundaki özel uygulamalarıyla fark yaratan ülkelerden uzman konuşmacılar, bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Eğitimin geleceğini şekillendirecek GESS Konferanslarında, “Türkiye Özel Öğretim Kurumlarının Eğitim Gelişimindeki Gücü, Olağanüstü Haller Pedagojisi, Alfa Kuşağı İçin Dijital Gelecek, Sürdürülebilir Optimum Öğrenme Kültürü, Bulut ve Altyapı Teknolojileri, Kesintisiz ve Sürdürülebilir Eğitim” gibi başlıklar, fuarın Eğitimde Yenilikler Sahnesi’nde ele alınacak.

Gençler, GESS Türkiye 2023’te bilişim hünerlerini sergileyecek

Bilişim Garajı tarafından düzenlenen ve öğrencilerin takım çalışması, problem çözme, yaratıcı ve eleştirel düşünme gibi becerilerini geliştirmesine imkan tanıyan Hackidhon yarışması, GESS Türkiye’nin ev sahipliğinde gerçekleşiyor. Öğrencilerin kendi yaş gruplarında üçer kişilik takımlar halinde katıldığı yarışmada, takımlar, kendilerine verilen bir probleme, donanımsal veya yazılımsal bilişim araçlarını kullanarak uygun çözümler geliştirecek.

2023’ün eğitim alanındaki en heyecan verici buluşmasını takip etmek isteyenler, www.gess-turkiye.com adresinden organizasyon hakkında detaylı bilgi alabilir ve ücretsiz ziyaretçi kayıtlarını yaptırabilirler.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

GIDA ENDÜSTRİSİNDE YAPAY ZEKA TEKNOLOJİLERİ F İSTANBUL’DA

Türkiye’nin en kapsamlı gıda endüstrisi fuarı olan F İstanbul Gıda ve İçecek Ürünleri ve Üretim Teknolojileri …