DEPREM GELECEĞİMİZİ YIKMASIN!

Türk Eğitim Derneği’nin “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” Kampanyasına 10 milyon TL’lik bir bağışla destek olan Alarko Holding yaklaşık 100 depremzede öğrencinin 8 yıllık eğitim bursunu karşılayacak.

 Alarko Holding ile Türk Eğitim Derneği arasında imzalanan protokol kapsamında Alarko Holding “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyasına 10 milyon TL’lik bir destek sağlıyor. Uzun soluklu bu kampanya ile depremde ebeveynlerini kaybeden çocukların gelecek için yeniden umut taşıyabilmeleri hedefleniyor ve program; eğitim bursunun yanı sıra öğrencilere psikolojik, akademik ve sosyal destekler de sağlanmasını kapsıyor. Holding’in “Alarko ile Umutlar Yeniden Yeşeriyor” yaklaşımı kapsamındaki 10 milyon TL’lik katkısı 100 öğrencinin 8 yıl boyunca desteklenmesini sağlayacak.

Alarko Holding CEO’su Ümit Nuri Yıldız, kampanyaya destek olmayı bir görev olarak kabul ettiklerini belirterek şunları söyledi; “Büyük deprem felaketinin yarattığı yıkımı ve açtığı yaraları sarmak, bölgedeki vatandaşlarımızın yeniden normal yaşamlarına dönmeleri zaman alacak. Bu sürece tüm kurum ve kuruluşların katkı sağlamasının gereğine inanıyor ve bunu görev olarak görüyoruz. Bu yaklaşımda Alarko Holding olarak depremin hemen ardından gerçekleştirdiğimiz yardım ve desteklere ek olarak TED projesine destek sağlıyoruz. Çocuklara gelecekleri için bir fırsat yaratmayı ve uzun vadede destek olmayı çok önemsiyoruz.”

Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu ise büyük deprem felaketinin ilk gününden itibaren bölgeye sağladıkları yardımların hız kesmeden devam ettiğini belirterek şöyle konuştu; Daha önceki deneyimlerimizden biliyoruz ki asıl zorluk kırkından sonra başlar. O yüzden özellikle depremde ebeveyn kaybı yaşamış çocuklarımızın boşta kalan ellerini tutmak borcumuz. Onlar için “Deprem Geleceğimizi Yıkmasın” kampanyamızı başlattık. Bizler işi gençlik ve onların nitelikli eğitimi olan Türkiye’nin en köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olarak eğitim yaşamları boyunca evlatlarımızın yanında olmayı bir sorumluluk ve görev biliyoruz. Çocuklarımız için el birliği yapmak çok kıymetli. Değerli katkıları nedeniyle Alarko Holding’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Alarko Holding 1986 yılında kurulan Alarko Eğitim-Kültür Vakfı aracılığı ile uzun yıllardır lise ve üniversite öğrencilerine burs ve eğitim desteği sağlıyor. Ayrıca, kadın istihdamı, çocuk ve kadınların eğitimi konularında çeşitli STK’lar ile yaptığı iş birlikleri ve gönüllülük çalışmalarını sürdürüyor ve topluma daha fazla artı değer katmak için çalışıyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

EMEKLİLER TAVLA TURNUVASI NEFES KESTİ

Beylikdüzü Belediyesi, ilçede yaşayan emekli vatandaşlar için Emekliler Tavla Turnuvası düzenledi. Cumhuriyet Spor ve Sosyal …