BOĞAZİÇİ’NDEN SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK FESTİVALİ

Boğaziçi Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma ve Temiz Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi (BÜ-SKTÜM), 20 Mayıs Pazar Günü UNSDSN Youth Turkey organizatörlüğünde “Boğaziçi Sürdürülebilirlik Festivali” düzenliyor. Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilecek etkinlik, İstanbul ve çevresinden lise ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra Ankara’dan ODTÜ ve TOBB gibi kurumlardan delegasyonları ağırlayacak.

Festival ile gençleri sürdürülebilirlik hakkında bilinçlendirmek, ülkeleri ve dünya için adımlar atmaya teşvik etmek için gerekli ortam oluşturulması amaçlanıyor. Festivalin sonunda bilinçli, sürdürülebilirlik kavramının önemini anlayabilen, çevre ve iklim kavramlarını daha iyi kavrayabilen, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nden haberdar, kendi çevresini geliştirmek için yüksek motivasyon sahibi bir gençlik oluşturulmasına destek olmak hedefleniyor.

Festival kapsamında düzenlenecek çalıştaylar sonucunda Türkiye’de sürdürülebilirlik konusunda gelinen noktayı özetleyen bir rapor ortaya koymak, ülkemizde ve eğitim kurumlarında sürdürülebilirliği ve çevreciliği artırmak için fikirler ve taslak projeler ile daha uzun vadede bu projelerin hayata geçirilmesi için bir iletişim ağı ve eğitim kurumlarında ”Sürdürülebilirlik Kulüpleri” oluşturulması da hedefler arasında.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da …