BEYKOZ ÜNİVERSİTESİ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Beykoz Üniversitesi 2017-2018 akademik yılını tamamladı, yaklaşık 500 öğrenci mezun oldu. Üniversitenin Mütevelli Heyeti Başkanı Ruhi Engin Özmen, mütevelli heyeti üyeleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve velilerin katıldığı mezuniyet töreninde konuşan Beykoz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman, üniversitenin önümüzdeki yıl da hızla büyümeye devam edeceğini belirtti. Durman, “Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık fakülteleri ile birlikte lisans programlarımızın sayısı 16’ya, önlisans programlarımızın sayısı 30’a, Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nde açılacak yeni yüksek lisans programı ile birlikte toplam program sayımız 60’lara, öğrenci sayımız ise 3 binlere ulaşacaktır” diye konuştu.

Toplam program sayısı 60’a ulaşıyor

Durman, Beykoz Üniversitesi’nin kurulmasıyla birlikte İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sivil Havacılık Yüksekokulu, Yabancı Diller Yüksekokulu, Lisansüstü Programlar Enstitüsü ve Lojistik Meslek Yüksekokulu’na ilave olarak diğer bir Meslek Yüksekokulu’nun kurulduğunun bilgisini verdi. Durman, şunları kaydetti: “Üniversitemiz önümüzdeki yıl da hızla büyümeye devam edecektir. Bu yıl ilk kez öğrenci alacak olan Sosyal Bilimler, Mühendislik ve Mimarlık fakülteleri ile birlikte lisans programlarımızın sayısı 16’ya, önlisans programlarımızın sayısı 30’a, Lisansüstü Programlar Enstitüsü’nde açılacak yeni yüksek lisans programı ile birlikte toplam program sayımız 60’lara, öğrenci sayımız ise 3 binlere ulaşacaktır.”

Uluslararası standartlarda bir kampüs

Beykoz Üniversitesi’nin önümüzdeki yıl Kavacık ve Çubuklu yerleşkelerinde toplam 13 bin 600 m2 alana sahip 4 binada hizmet vereceğini söyleyen Durman, “Diğer taraftan Beykoz’da, muhteşem bir doğa ortamında 80 bin m2’lik bir alanda 60 bin m2 kapalı alana sahip olacak üniversite kampüsümüzün mimari çalışmaları tamamlanmış, inşaat izinleri de alınmıştır. Proje çalışmaları ise devam etmektedir. Hedefimiz, bu kampüsümüzü 2 yıl içerisinde tamamlamak ve ülkemizde her yönü ile örnek olacak, uluslararası standartlarda bir üniversite kampüsü oluşturmaktır” sözlerini kaydetti.

Her alanda başarılara imza atıldı

Yalnızca büyümeye değil, kalite ve başarıya da odaklandıklarının altını çizen Durman, bunu şöyle açıkladı: “Bunun somut göstergesi olarak, bu yılki 2 önemli başarımızı sizlerle paylaşmak isterim. Bildiğiniz gibi üniversitelerin 2 yıllık önlisans programlarında okuyan öğrencilerin en büyük hedefleri ÖSYM tarafından yapılan merkezi Dikey Geçiş Sınavı ile lisans programlarına devam etmektir. 2017 yılında yapılan sınavda üniversitemiz 165 Devlet ve

Vakıf Yükseköğretim Kurumu arasında 3’üncü sırada yer almış ve mezun olan öğrencilerimizin yüzde 90’ı lisans programlarına yerleşmeye hak kazanmışlardır. Diğer taraftan öğrencilerimiz sadece eğitim alanında değil, sosyal ve sportif alanlarda da önemli başarılar elde etmektedir. Bu yıl Üniversiteler Ligi Erkekler Salon Futbolu’nda takımımız Türkiye şampiyonu oldu.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

TEVİTÖL MEZUNLARINI GELECEĞE UĞURLUYOR

Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi (TEVİTÖL), 2023-2024 eğitim-öğretim yılı mezunlarını gerçekleştirdiği mezuniyet töreni ile …