BAYER’İN GENÇ BİLİM ELÇİLERİ EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLERDEN BİRİ

Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi, Eğitim Reformu Girişimi tarafından gerçekleştirilen Eğitimde İyi Örnekler Konferansı’nda eğitimcilerle buluştu.

Eğitim Reformu Girişimi’nin 2004 yılından bu yana her yıl düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları(İÖK)’na seçilen eğitici atölyelerden biri olmaya hak kazanan Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi,  Sabancı Üniversitesi’nde 35 eğitimciyle bir araya geldi.

Katılımcı öğretmenler aynı zamanda Bayer Genç Bilim Elçileri projesi kapsamında gerçekleştirilen on deneyden biri olan “sütün içinde dans eden renkler” deneyini bizzat uygulayarak bilim elçisi olma yolunda da bir adım attılar.

Bayer Türk ve TOG(Toplum Gönüllüleri Vakfı) iş birliği ile yedi yıldan bu yana çalışmalarını sürdüren Bayer Genç Bilim Elçileri projesi 2018’de daha çok ilde yerel öğretmen eğitimleri düzenleyerek gönüllü olmak isteyen tüm öğretmenlere ulaşmayı hedefliyor.

Üzerinde titizlikle çalışılarak hayata geçirilen Bayer Genç Bilim Elçileri Projesi’nin iki aşaması bulunuyor. Öncelikle gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşan Bilim Elçileri, “Bilim Okuryazarlığı” başlığında formal olmayan eğitim modülleriyle tasarlanmış bir eğitime katılıyor. Ardından ilköğretim çağındaki çocukların bilime ilgi duymalarını ve bilimi sevmelerini sağlamak üzere, ilköğretim okullarında bir dizi etkinliği hayata geçiriyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Çocuğunuza Özgüven Aşılayacağım Derken Zarar Verebilirsiniz!

Aileler Dikkat! Uzmanı Uyardı:  Çocuğunuza Özgüven Aşılayacağım Derken Zarar Verebilirsiniz!  Kendinizi de Çocuğunuzu da Kandırmayın!  …