BAHÇEŞEHİR KOLEJİ YÜZDE 74 KADIN İSTİHDAMI İLE ZİRVEDE

Türkiye’nin en büyük eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji kadın istihdamında da zirvede yer alıyor. Türkiye genelinde bulunan 101 kampüsünde 12 bin öğretmen ve idari personeli bulunan Bahçeşehir Kolejinde kadın çalışan oranı yüzde 74.

Yenilikçi ve çok yönlü eğitim modelleriyle Türkiye’de eğitime farklı bir bakış açısı kazandıran Bahçeşehir Koleji, Türkiye’de kadın istihdamının en yoğun olduğu kurumların içinde yer alıyor. Bahçeşehir Kolejinde yönetimden eğitime kadar pek çok alanda kadın çalışanlar ağırlıkta.

Eğitimine, geleceğin dünyasına yön verecek donanıma sahip, gücünü değerlerinden alan nesiller yetiştirme misyonuyla yön veren Bahçeşehir Koleji, kadın iş gücü konusunda da bu anlayışını sürdürüyor.

TUİK verilerine göre 2017 yılında Türkiye’de kadın istihdamı %27 iken Bahçeşehir Kolejinde bu oranın %74 olduğuna dikkat çeken Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, konuyla ilgili olarak şunları söylüyor: “Dünyada kadınların seçme ve seçilme haklarını en erken elde ettiği ülkelerden biriyiz. Cumhuriyetimizin ilk yıllarında kadınların her alanda var olması için yapılan hamleler, Türkiye’nin modernleşme yolundaki en büyük adımlarıydı. Bahçeşehir Kolejinde bu adımların izinde yürüyoruz.” dedi.

  Bahçeşehir Kolejinin kadın çalışanların ağırlıkta olduğu bir eğitim kurumu olduğunun altını çizen Dağ sözlerine şöyle devam ediyor: “Kadın istihdamının yüksek olmasıyla ülkemizin modernleşmesi arasındaki güçlü bağın bilincindeyiz. Kadınların her alanda başarılı ve güçlü olmaları, ekonomik bağımsızlığa sahip olmaları bir ülkenin medenileşmesinin en büyük göstergesi. Eğitim ve kadın hakları birbirini tamamlayan olgular. Bu nedenle eğitim içeriklerimiz ve kurum kültürümüzde cinsiyet eşitliğini sıklıkla vurguluyoruz. Kadın çalışanların yoğun olduğu bir eğitim kurumu olarak iş hayatındaki düzenlemelerimizi de çoğunluğu oluşturan kadın çalışanlarımızın ihtiyaçlarına öncelik verecek şekilde planlıyoruz. Kurumumuzda görev alan herkesin yenilikçi eğitim anlayışımızı ve vizyonumuzu paylaşmasına özen gösteriyoruz. Çalışanlarımızın mesleki gelişimlerine destek oluyor, sağladığımız eğitim olanaklarıyla mesleklerinde ilerlemelerine katkıda bulunuyoruz. Kadın çalışanlarımız da hem iş hayatındaki başarılarıyla hem de sağladığımız eğitim olanaklarıyla yaşamlarını inşa ediyor, her alanda güçlü bir şekilde yer alıyorlar.” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

“Dijitaldeki Ayak İzimiz Projesi”

KURULUŞUNUN 25’NCİ YILINDA KIRSAL BÖLGELERDE YAŞAYAN 2500 KADINA YÜZ YÜZE DİJİTAL AYAK İZİ EĞİTİMİ VERECEK …