AYRILAN YOLLAR BAKANLIKTA BİRLEŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığında FETÖ’ye karşı ilk kılıç çeken ve Efsane Müsteşar olarak tanımlanan Yusuf Tekin’in ayrılışında Bakan Yardımcısı olan Mahmut Özer, bu gün eski müsteşarı Bakan olarak karşıladı ve  eski EFSANE MÜSTEŞAR yeni Bakan Yusuf Tekin’e Türkiye’nin Milli Eğitimini teslim ettim.

Devir teslim töreni sırasında Yusuf Tekin’in müsteşarlık döneminde beraber çalıştığı isimlerin bir çoğu da salondaydı. T.C Yeni Milli Eğitim Bakanı duygusal bir konuşmayla görevi devir alırken şunları söyledi:”Yaklaşık 5 yıla yakın süre önce duygusal bir vedayla aranızdan ayrılmıştık. Aynı duygusallık içerisindeyim. Birlikte yol yürüdüğümüz birçok arkadaşımızı tekrar bu salonda görmekten mutluluk duyuyorum. Ayrılırken demiştim; ‘Türkiye’de maarif mücadelesi sadece bakanlıkta bürokrasi olarak yürütülecek mücadele değil’, dışarıdan da katkı vermek şerefli bir iş ama bir gün yeniden yolumuz kesişirse diye vedalaşmıştık.

Türk eğitim sistemini hak ettiği yere çıkartmak için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bunun adımlarının atılacağı, inşasının yapılacağı yer kuşkusuz Milli Eğitim Bakanlığı.”

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Eğitim kurumlarında özel güvenlik görevlisi şart!

İlk ve ortaöğretimdeki 20 milyonu aşkın öğrenci ve 1 milyon 178 bin öğretmen için 2023-2024 …