ALT_LAB’E, FİKRİNİZLE GELİN, ÜRÜNE DÖNÜŞTÜRÜLSÜN

İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi on ay önce eğitimini dönüştürmek için yükselen teknolojiler odaklı inovasyon laboratuvarı alt_lab’ın kapılarını açtı. Kurulduğu günden bu yana atölyeler, konuşma serileri, iş toplantıları, proje lansmanları, podcast yayınları, dersler ve derslerin üretim odaklı atölyeleri olmak üzere çeşitli etkinliklerle alt_lab yaklaşık 1000 insana dokundu ve dokunmaya devam edecek.
Yükselen teknolojiler olan VR, AR, AI, 3D Baskı, IoT, CGI, vb. yaşamımızın niteliğini arttırıp, büyük değişmeler yaratırken iletişim alanı da bu değişimden en çok etkilenen alan oluyor. Bilgi Üniversitesi iletişimcileri bu dolaşım biçimlerinin teknolojik alt yapısına duyarsız kalmayıp bunları kullanarak yeni hikayeler yaratmak istiyor.
alt_lab, ikinci evresinde yeni projeleri karşılamayı hedefliyor. Teknoloji dünyasının sunduğu alternatif düşünce, proje ve ürün patikalarının buluştuğu bir platform olmak istiyor. alt_lab’e fikrinizle gelin, projelendirilsin, ürüne dönüştürülsün. Kahveler alt_lab’den.

Konuyla ilgili kurumun sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Eğitimde yapay zeka dönemi geliyor

Viewsonic Education Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğiyle …