YKS’DE SORU İPTALİ YOK

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, “YKS’nin tüm oturumlarının sınav sorularını ve cevap anahtarlarını 1 Temmuz Pazar akşamı internet sitemizden yayımladık. Şu ana kadar herhangi bir sorunun iptali söz konusu değil” dedi.
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, üniversite giriş sınavlarının önceki yıllarda farklı tarihlerde gerçekleştirildiğini, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ise bu yıl ilk kez aynı hafta sonu yapıldığını belirterek tüm süreçlerin buna göre organize edildiğini söyledi. Sınav sorularının 1 Temmuz Pazar akşamı ÖSYM’nin internet sitesinden yayınlandığını hatırlatan Prof. Dr. Özer, “Şu ana kadar herhangi bir sorunun iptali söz konusu değil. YKS’nin tüm oturumları sorunsuz şekilde tamamlandı” dedi. Özer, şöyle konuştu:

4.5 MİLYON SINAV KİTAPÇIĞI VE CEVAP KAĞIDI BASILDI
“Çok büyük bir organizasyon gerçekleştirdik. 4 milyon 548 bin 224 sınav kitapçığı ve cevap kağıdı basıldı. 150 bin sınav evrakı kutusu kullanıldı. Sınav evraklarının naklinde 428 tır ve 1 uçak; sınav evraklarının kent içi nakliyesinde 6 bin 500 araç kullanıldı. Üç oturum toplam 14 bin 867 sınav binası ve 243 bin 56 sınav salonunda gerçekleştirildi . Bu sınav şu ana kadar lojistik olarak ÖSYM’nin tarihinde bir hafta sonunda gerçekleştirdiği en büyük sınav organizasyonudur. YKS’nin tüm oturumları herhangi bir sorun yaşanmadan tamamlandı.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

HER ZAMAN KALBİMDESİNİZ.