YA ÖZEL OKULLAR? Derken……………………………………

Sürekli yazdığımız bizim bilgimiz karşımızdakinin anladığı kadar. Geçtiğimiz günlerde sitemizde ve sosyal medyamızda “YA ÖZEL OKULLAR?” başlığı ile bir yazı yayınlandı.

Bu yazı o kadar çok ses getirdi ki bazı okul çalışanları bizi alkışlarken bazı okul sahipleri de bizi bilgisizlikle ve periyodik aralarla okul sağlam raporlarını Milli Eğitim Bakanlığına verdiklerini ve okul açılışlarında teknik raporların istendiklerini söylediler.

Biz bunlara itiraz etmiyor, zaten bunları biliyoruz.

Biz YA ÖZEL OKULLAR derken neleri kast ediyoruz?

Özel okullarda öğrenciler deprem denilen bir felaketi ne ölçüde biliyorlar. Deprem tatbikatları yapılıyor mu? ÇÖK-KAPAN-TUTUN öğrenildi mi? Deprem öncesi-deprem esnası ve depremden sonrası ne kadar anlatıldı veya anlatılmakta?

Şimdi şöyle bir soruyu soralım:

İŞİTSEL-GÖRSEL VEYA YAZILI MEDYADA BUGÜNE KADAR DEVLET OKULLARININ DIŞINDA HERHANGİ BİR ÖZEL OKULDA DEPREM TATBİKATI YAPILDIĞI HABERİNİ OKUYANINIZ OLDU MU?

Olmadı.

Neden? Çünkü Özel Okullar kendilerinin gündeme gelmesini istemediler?

OYSA’ Ben çocuğumu özel okula gönderiyorsam, çocuğumuzun o özel okulda deprem eğitimi aldığını da bilmem benim yüreğime su serpmez mi?

İstediğimiz bu beyler!

Bizim ülkemizde unutmayınız çocuğun anne babası benim o benim çocuğum diyemezsiniz. Çocuk önce devletin, sonra milletin sonra da sizin çocuğunuz.

Çocuklara karşı hepimizin ev ödevleri var.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Türk Eğitim Vakfı Eğitim Dostlarından, 19 Mayıs Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşu ile 19 Gence Bir Yıllık Burs Desteği

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 17 Mayıs …