UZAKTAN EĞİTİM TEKNOLOJİLERİ GESS TÜRKİYE’DE SERGİLENECEK

Pandeminin sona ermesinin ardından da uzaktan eğitim çözümleri, sınıflardaki eğitim kalitesinin artırılmasına katkı sağlamaya devam edecek.

Covid-19 salgınına karşı alınan önlemler, eğitim alanında da yeni bir süreç başlattı. Pandemi ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı ilk ve orta öğretimi EBA uygulaması üzerinden devam ettirirken, Türkiye genelindeki toplam 12 bin 809 özel okul da ya mevcut teknolojik altyapılarını kullanarak ya da dışarıdan destek alarak uzaktan eğitime hızlı bir geçiş yaptı. Yüz yüze eğitimin, dünya genelinde dijital ortama taşınarak artık uzaktan öğretim şeklinde gerçekleştiği bu dönem, okulların akademik kadroları kadar sahip oldukları teknolojik altyapılarının da önemini ortaya çıkardı. Ülkemizde eğitimlerin uzaktan gerçekleştirilmesine karar verilmesinin ardından sadece eğitim kurumlarının değil, şirketlerin de uzaktan çalıştığı bu dönemde oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlanan uzaktan eğitim çözümleri, Ekim ayında İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanan GESS Türkiye Eğitim Teknolojileri ve Çözümleri Fuarı’nda sergilenecek. Web tabanlı öğrenme, videolu eğitim, online görüşme gibi uzaktan eğitim uygulamalarının ziyaretçilerle buluşacağı fuarda, bu alanda hizmet veren Vedubox, Kontek Eğitim Teknolojileri, Edupro, Advancity, Teknokta, Funfox ile More and More gibi sektörünün lider firmaları yer alacak.

Tarsus Turkey tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) işbirliği ve Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları sponsorluğunda düzenlenecek GESS Türkiye ve Türkiye Eğitim Teknolojileri Zirvesi’ne uzaktan eğitim damga vuracak. Okul yöneticileri ile teknoloji tedarikçilerini 01 – 03 Ekim 2020 tarihlerinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda buluşturacak olan GESS Türkiye fuarında, özellikle uzaktan eğitime dair web tabanlı yazılımlar, e-okul yönetim sistemleri, multimedya teknolojileri, e-yayıncılık, bilişim teknolojileri donanımları ve arttırılmış gerçeklik uygulamaları gibi yenilikler görücüye çıkacak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Derslerimize aç girmeyelim

Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği, “Her dört çocuktan biri okula aç gidiyor” diyerek her öğrenciye ücretsiz bir …