Tarabya İngiliz Okulları yeni döneme hızlı giriş yaptı.

TBS-Tarabya İngiliz Okulları, öğretmenleri için kapsamlı İndüksiyon ve Eğitim oturumları ile yeni akademik yıl için hazırlıklarını tamamladı.Tüm eğitim ekibinin bir araya geldiği, bilgi tazeleyici toplantıların ardından, özel bir Boğaz gezisi ile yeni dönem için motivasyon ve enerji depolandı.

TBS Kurucusu Mehmet Gültekin, 10 yılını başarılarla tamamlayan okullarının, gelecek on yılda eğitim meşalesini çok daha ileriye taşımaya yönelik projelerinin hayata geçeceğinin müjdesini verdi. Her mezunun tercih ettiği prestijli üniversiteye girebilme lüksüne sahip olduğu TBS eğitiminin sürdürülebilir başarılara imza atmaya devam edeceğini ifade etti. Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Steve Phillips FCIM, TBS’nin onuncu yılını kutlarken ‘bunu hep birlikte yazıyoruz!’ mesajıyla yeni ve heyecan verici bir döneme girdiklerine vurgu yaptı.

TBS Eğitim haftası kapsamında Cambridge Üniversitesi’nden gelen Öğretmen Eğitmeni ve Academic Union Danışma Kurulu Üyesi Prof Dr Mark Longbottom, eğitim oturumlarına liderlik ediyor. Bu eğitim oturumlarında, “öğretme, öğrenme ve değerlendirmede ustalıklı yaklaşımlar, farklı değerlendirme biçimlerinin avantaj ve dezavantajlarının araştırılması, öğrenme için değerlendirmenin ilkeleri ve istenen etkisinin araştırılması, K12’de dil ediniminin ilkeleri” konuları interaktif olarak ele alınıyor.

TBS Üst Düzey Liderlik Ekibi kuruldu

Esnek bir okul yönetiminin en çağdaş koşullarda güncel bilgilerle donatılmasına öncülük etmek üzere

TBS Üst Düzey Liderlik Ekibi (SLT ) kuruldu. SLT’e atanan eğitim görevlileri;

Dr Muammer Yıldız -Yönetim Kurul Başkanı,

Steve Philips – Başkan Yardımcısı,

Dr Darren Hugill – Akademik Kurul Direktörü,

Helen Bowen -Tarabya Kampüs Müdürü,

Neil Hunter Kelm -Yeniköy Kampüs Müdürü,

Rigoberto Dos Reis – İdari işler Müdürü,

Pınar Duyan – Lise Müdür Yardımcısı,

Aysun Çetin – Ortaokul Müdürü Yardımcısı,

Sümeyra Kıbralı – İlkokul Müdür Yardımcısı isimlerinden oluşuyor.

Bu ekip, esnek bir okul topluluğu oluşturmada büyümenin, gelişmenin ve iş birliğinin önemini vurguluyor. Okulun en değerli kaynağı olan öğretmenlerini güçlendirirken ve bilgi ile beslerken, öğrenciler için güvenli bir öğrenme ortamını teşvik etmenin öneminin altını çiziyor.

Eğitime katılan öğretmenler, gelecek için planlama yapmanın yanı sıra, ekip ruhunu tazeleyerek, zenginleştirici bir öğrenme ve büyüme zemini sunan yeni dönem için ilham alma fırsatı buldular.

TBS – Tarabya İngiliz Okulları Hakkında:
Tarabya İngiliz Okulları – TBS, öğrencilerinin branşları ve not ortalamalarına göre dünyanın her yerindeki seçkin kolejlere ve üniversitelere doğrudan geçiş yapabilmelerini sağlamak amacı ile kurulmuştur. TBS, kurulduğu yıldan itibaren, 30 farklı milletten öğrencisi, uluslararası kabul gören eğitim sistemi ve sahip olduğu “Dünya İnsanı Yetiştirme” vizyonu ile, tüm mezunlarının dünyanın seçkin üniversitelerinde eğitim görmesine imkan sağlar. Mezunların tamamı uluslararası üniversitelerden kabul alır. Bu ilginin önemli bir sonucu olarak TBS’e; 2017 yılında Socrates Award Nomination Committee ve 2018 yılının başlarında “European Society for Quality Research” tarafından “Eğitimde uluslararası standartlar”, “Eğitim yönetimi” ve de “Eğitim metotları” konularında Avrupa Kalite Ödülüne (European Quality) layık görülmüştür.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Evrendeki tüm kara delikleri bilmiyoruz

İstinye Üniversitesi (İSÜ) Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sertaç Öztürk: Evrendeki tüm kara delikleri bilmiyoruz  12 …