Anasayfa / EĞİTİM / “SORAN, SORGULAYAN GENÇLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

“SORAN, SORGULAYAN GENÇLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu müdürü Alper Tuncay okulun kapılarını dergimize açtı.

Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu müdürü Alper Tuncay, “Öğrencilerimize kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen, soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden, doğrudan güzelden yana tavır koyabilen Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli gençler yetişmek en büyük idealimizdir” dedi.Ayrıca öğretmenlerin mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için bir talep defteri oluşturduğunu söyleyen Tuncay, “Her gün bu deftere baktığını, taleplerin çözdükten sonra çözüldüğüne dair not düştüğünü ifade etti.

Velilere memnuniyet Anketi

Her ay düzenli olarak veli memnuniyeti anketi yapıldığını belirten okul müdür Alper Tuncay, “Anketimizde yüzde doksan yediye varan memnuniyeti yakaladık.Veliler istediği anda bize ulaşabiliyorlar.Eğitim ve yaptığımız etkinlikler noktasında pek çok özel okuldan daha iyi olduğumuza inanıyorum.” dedi.

“Değerler eğitimine önem veriyorum”

 Okulun sürekli bir devinim halinde olduğunu söyleyen Tuncay değerler eğitimi için bir çok proje yaptıklarını söyledi. “Oyunlarımı Değiştiriyorum Arkadaş Ediniyorum”, ”Okuyan Nesiller” bu projelerden birkaçı.Velilere de aile eğitimleri dersleri verildiğini ifade eden Alper Tuncay, “Velilerimize yönelik sekiz farklı eğitim verdik.” dedi.Mahremiyet eğitimlerinin bütün sınıflarda verildiğini ifade etti.

Okul Müdürü Alper Tuncay ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajımızın tamamını 116 ncı sayımızda okuyabileceksiniz.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

“ŞİDDETSİZ TOPLUM”

“GÜZEL ÇALIŞMALARA DEVAM ETMEK İÇİN SADECE KENDİMİZİ VAKFETMEK VE GÖNÜL VERMEK YETMİYOR. HİZMETİ HERKESE GÖTÜREBİLMEMİZ …

2 Yorumlar

  1. Tarık Doğan

    Son bir yılda mahallemizde yer alan bu okulda mükemmel değişimler gördük. Bahçemiz yenilendi.Güvenlik önlemleri alınmış. Biz velileri her ay mutlaka sms ile okula çağırıp eğitim veriyorlar, kitap okutuyorlar. Sınıf öğretmenimiz raporlu olduğunda sms ile bilgi veriyorlar bir de okuldan aranıp okulumuzdan memnunmusunuz? diye soru soruyorlar.

  2. Gurbet Gürsoy

    Okulumuzda harika faaliyetler yapılıyor. Tesekkurler okul yönetimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir