“SORAN, SORGULAYAN GENÇLER YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ”

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde bulunan Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu müdürü Alper Tuncay okulun kapılarını dergimize açtı.

Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu müdürü Alper Tuncay, “Öğrencilerimize kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen, soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden, doğrudan güzelden yana tavır koyabilen Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli gençler yetişmek en büyük idealimizdir” dedi.Ayrıca öğretmenlerin mesleklerini daha iyi yapabilmeleri için bir talep defteri oluşturduğunu söyleyen Tuncay, “Her gün bu deftere baktığını, taleplerin çözdükten sonra çözüldüğüne dair not düştüğünü ifade etti.

Velilere memnuniyet Anketi

Her ay düzenli olarak veli memnuniyeti anketi yapıldığını belirten okul müdür Alper Tuncay, “Anketimizde yüzde doksan yediye varan memnuniyeti yakaladık.Veliler istediği anda bize ulaşabiliyorlar.Eğitim ve yaptığımız etkinlikler noktasında pek çok özel okuldan daha iyi olduğumuza inanıyorum.” dedi.

“Değerler eğitimine önem veriyorum”

 Okulun sürekli bir devinim halinde olduğunu söyleyen Tuncay değerler eğitimi için bir çok proje yaptıklarını söyledi. “Oyunlarımı Değiştiriyorum Arkadaş Ediniyorum”, ”Okuyan Nesiller” bu projelerden birkaçı.Velilere de aile eğitimleri dersleri verildiğini ifade eden Alper Tuncay, “Velilerimize yönelik sekiz farklı eğitim verdik.” dedi.Mahremiyet eğitimlerinin bütün sınıflarda verildiğini ifade etti.

Okul Müdürü Alper Tuncay ile gerçekleştirdiğimiz özel röportajımızın tamamını 116 ncı sayımızda okuyabileceksiniz.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

AŞIRI SICAK HAVALARDA ÇALIŞANLAR DİKKAT!

AŞIRI SICAK HAVA DALGASI GELİYOR SICAK HAVALARDA ÇALIŞANLAR DİKKAT! Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son tahminlerine göre …