SINIFTAN SAHNEYE ŞİİRLER

“Sınıftan Sahneye Şiir Dinletisi” kapsamında, ESEV öğrenci ve öğretmenleri Esenlerlilere şiir dolu bir gece yaşattı.

Esenler’in sanata açılan kapısı Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV) öğrencileri, 2017-2018 kültür sanat sezonunda aldıkları eğitimlerle geliştirdikleri yeteneklerini sahnede sergilemeye başladılar. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen “Sınıftan Sahneye Şiir Dinletisi” programında, ESEV öğrencileri  şiirseverlerle buluştu.

SÖZÜN ZİRVESİ KUR’AN

ESEV Edebiyat ve Şiir Atölyesi eğitmeni Bestami Yazgan’ın atölyesine katılan öğrencilerin ve eğitmenlerin şiir okuduğu gecede programın açılış konuşmasını yapan ESEV Genel Sanat Yönetmeni Abdülbaki Kömür, hayatın bir şiir olduğunu ve şiire bir gece ayırmış olmanın önemine dikkat çekerek, “Bizler Müslümanız ve Peygamber Efendimiz’e gönderilen bir kitabımız var. Peygamber Efendimiz döneminde edebiyat zirve yapmış. Cenabı Hakk öyle bir mucize göndermiştir ki,  kitabımıza şiir diye ifade etmek yakışık almaz tabii ama sözün en zirvesi bizim kitabımızdır. Biz söz ehliyiz, bizim savaşımız da, oturuşumuz da, konuşmamız da şiir gibidir. Bu geceye emek veren öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Kömür, konuşmasının ardından  “Can Sızısı” isimli şiirini seslendirdi.

ŞİİRDEKİ YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Gecede sahneye çıkan ESEV Edebiyat ve Şiir Atölyesi öğrencileri ise hem kendi yazdıkları şiirleri seslendirerek aldıkları yeteneklerini sergilediler hem de en sevilen şiirleri yorumlayarak seyirciden büyük alkış aldılar.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Yazın ayrılmaz ikilisi beyaz peynir ve karpuz

Yaz aylarının getirdiği sıcaklık artışı daha hafif öğünlerin tercih edilmesine neden oluyor.  Serinletici, hafif bir …