SEVİNÇ EĞİTİM KURUMLARINDA YENİLİKLER BİTMİYOR

Sevinç Eğitim Kurumları ve TeacherX Güçlerini Birleştiriyor!
Lider Eğitim Kurumundan Öğretmene Tam Destek: Uzmanlar Tek Platformda Toplanıyor
Sevinç ve TeacherX Birlikteliği İnterdisipliner Öğretmen Eğitimlerini Kolaylaştıracak!
Öğretmen Gelişiminde Verimli Proje Uzman Kurumdan ve Yenilikçi Platformdan Geldi!
Uluslararası nitelikte kabul gören müfredatı ve dinamik eğitim yapısı ile dikkat çeken Sevinç Eğitim Kurumları, eğitmen kadrosunu güçlendirmek için kolları sıvadı. Halihazırda aktif bir mesleki eğitim programı bulunduran kurum, kısa süre önce yenilikçi eğitim platformu TeacherX ile yeni bir projeye başlayacaklarını müjdeledi. Sevinç Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Recep Boy’un açıklamasına göre; Türkiye’nin en profesyonel eğitim öğretim platformu olan ve eğitimcilere, hem ihtiyacı olan kaliteli eğitimlere tek bir platformdan ulaşma hem de önemi giderek artan teknoloji kullanımını kolaylaştırma gibi avantajlar sağlayan TeacherX, Sevinç Eğitim Kurumlarının başarısını katlayarak toplumsal kalkınmaya doğrudan destek olacak.

TeacherX Kurucusu Işıl Boy Ergül ve Sevinç Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Recep Boy’un imzalayacağı sözleşme, alanında uzman iki güçlü kurumu bir araya getirerek değerli eğitmenlere bilgi birikimlerini en etkili şekilde aktarma şansı tanıyacak. Türkiye’den ve dünyadan alanında uzman eğitimcilerin hazırladığı binlerce kaliteli içerik, sisteme dahil olan öğretmenlere, binlerce öğrenciye temas etme şansı sunacak. Böylece Sevinç Eğitim Kurumlarının 38 yıllık deneyimi, yenilikçi ve inovatif bir platform üzerinden bütün öğretmenlere sunulmuş olacak.
Eğitimde Yeni Dönem Başlatacak Projenin Detayları Belli Oldu!
1986 yılından beri yenilikçi ve çağdaş duruşu ile kendi alanında sürekli farklılıklara imza atan Sevinç Eğitim Kurumları, Türkiye’nin öğretmen eğitimine dair en profesyonel kurumu olan TeacherX ile başlatacağı yeni projede toplumu hızlı bir geleceğe hazırlamayı hedefliyor. TeacherX kurucusu Işıl Boy Ergül tarafından “Toplum 5.0” olarak adlandırılan platform, sahip olduğu “Öğretmen gelişir, toplum gelişir” mottosuyla Sevinç Eğitim Kurumlarının daha önce pek çok kez vurguladığı Sevinç Öğretmen Akademisi hedeflerini de destekliyor. Nitekim Sevinç Eğitim Kurumları tarafından yapılan açıklamaya göre; bugüne kadar eğitim kurumlarına ve eğitimcilere sunduğu çözümlerle öne çıkan TeacherX platformu, hem sağladığı zamandan ve mekandan bağımsız gelişim anlayışıyla iş birliğini kolaylaştırıyor hem de kendini geliştirmek isteyen öğretmenler için alanının en iyilerinden örnek alarak geleceğe adım atma olanağı tanıyor. Böylece ihtiyacı olan her şeye tek ve kullanışlı bir platform üzerinden erişen öğretmenler zamandan kazanırken, kendi ders içeriklerini zenginleştirmenin ve verimli müfredatlar hazırlamanın çok daha inovatif ve geleceğe uygun bir yolunu bulmuş oluyor.

Öğrencilerine sağladığı başarılı eğitim potansiyelini, sahip olduğu dev akademik kadroya borçlu olduğunu daha önce sayısız kez belirten Sevinç Eğitim Kurumları, TeacherX ile kısa süre sonra başlatılacak bu projenin detaylarına dair şu açıklamalarda bulundu: “Öğretmenlerin toplumu oluşturan bireyler üzerinde doğrudan etkisi bulunuyor, bu nedenle hızla değişen günümüz şartlarında hem teknoloji adaptasyonu hem de daha verimli teknikler için eğitmen bilgi birikimini artırmanın yeni yollarının keşfedilmesi gerekiyor. Tam olarak bu hedefle başlatılan ve doğrudan eğitmenlere hitap eden TeacherX platformu da sağladığı kaliteli içeriklerle dünya çapında bilinirlik kazanmış güvenilir bir sisteme sahip. İki güçlü kurum arasında imzalanacak sözleşme ile birlikte Sevinç akademik kadrosu, sadece profesyonel içeriklere ulaşarak kendini geliştirme avantajı kazanmayacak. Aynı zamanda diğer meslektaşlarıyla fikir alışverişi yapabilecekleri, senkronize atölyeler düzenleyebilecekleri ve eğitim sonrası geri bildirimde bulunabilecekleri interdisipliner bir sisteme de erişmiş olacak. Sevinç akademik kadrosu, tamamladığı her eğitim için katılım belgesi alarak uzmanlığını artıracak ve bu bilgi birikimi sayesinde gelecekte binlerce öğrencinin başarı basamaklarını tırmanmasına olanak sağlayacak.”
Eğitmen Verimini Maksimuma Çıkaracak Birliktelik Merakla Bekleniyor!
Yaptığı her yeni projeyle eğitim sistemini ve akademik kadrosunu biraz daha iyileştiren Sevinç Eğitim Kurumları, TeacherX platformu ile güç birlikteliği yaparak eğitmen kadrosunu hızla geleceğe taşımayı planlıyor. TeacherX’in kendini geliştirmek isteyen profesyonellere sunduğu içerikler sadece uzmanlar tarafından hazırlanıyor ve belirli bir kalite kontrol gerektiriyor. Böylece eğitmenler dopdolu ve nitelikli içeriklere tekil bir arayüz üzerinden ulaşarak, teknolojik gelişim sürecine dahil oluyor ve uyguladıkları müfredatı yenilemenin yüzlerce farklı yoluyla karşılaşıyor. Taksonomi ışığında yapılandırılan geri bildirim sistemi, ders sonunda katılım sağlanan senkron atölyeleri ve öz değerlendirme gibi imkanlar eğitimcilerin gerektiğinde multidisipliner gerektiğinde ise interdisipliner bir yaklaşımla meslektaşlarıyla tartışarak beyin fırtınası yapmasına olanak tanıyor; bu şekilde her uzmanın eğitim alanındaki yenilikler ve farklı bakış açılarıyla tanışmasına yardımcı oluyor.

Ömür boyu gelişimin bir parçası olarak tanıtılan bu sistem, akademik kadrolara eğitim sırasında edindikleri bilgileri, kendi eğitim ortamına transfer etme imkanı sunarken; dileyenler için “E-mentor” ve “TeacherX Deneyimleri” isimli zenginleştirilmiş destek araçları da sağlıyor. Böylece eğitmen kadrosunun tamamlanan eğitim sonrasında faydalı bir öz değerlendirme yapmasına ve mesleki konularda farkındalık kazanmasına yardımcı oluyor.

İki kabul gören yapı arasında kısa süre sonra başlatılması beklenen bu iş birliği, öğretmen eğitiminin önemini vurguladığı gibi, öğrenci ve toplum geleceğini şekillendirme potansiyeli açısından da değer taşıyor. Kurumun eğitmen gelişimini doğrudan takip edebilmesini ve gerektiğinde performans değerlendirmeleri yaparak sistemini yenilemesini sağlaması nedeniyle akademik kadrolar tarafından merakla bekleniyor. Öğretmenlere özel tasarlanmış bu sistemin kurum içinden başlayarak toplumu hızla geleceğe taşıyacağı kesin olarak görülüyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Türk Eğitim Vakfı Eğitim Dostlarından, 19 Mayıs Tandem Yamaç Paraşütü Uçuşu ile 19 Gence Bir Yıllık Burs Desteği

Türk Eğitim Vakfı (TEV), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında 17 Mayıs …