SANATIN YAŞI YOKTUR

Kadıköy Belediyesi Sosyal Yaşam Evi üyelerinin düzenlediği “Sanatın Yaşı Yoktur” resim, seramik ve el sanatları sergisi 25 Mayıs’a kadar Kozyatağı Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

65 yaş üstündeki Kadıköylülere hizmet veren Sosyal Yaşam Evi, Kadıköy’ün aktif çalışma hayatını bırakmış veya emekli olmuş bireylerinin eve kapanmasını engellemek, yaşıtlarıyla bir araya gelerek yeni sosyalleşme ortamları oluşturmak, üretkenliklerini sürdürmeleri ve sosyal bir hayat sürmelerini sağlamak amacıyla hizmet veriyor. Sosyal Yaşam Merkezleri’nde düzenlenen kurslar sayesinde tanışan kursiyerler yeteneklerini ‘Sanatın Yaşı Yoktur’ sergisinde bir araya getirdi. Sergide Sahrayıcedid ve 19 Mayıs Mahallelerindeki Sosyal Yaşam Evlerinden faydalanan kursiyerlerin yaptıkları resim, seramik, baskı atölyesi gibi eserler yer alıyor. Açılışını Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun yaptığı sergi 25 Mayıs’a kadar Kozyatağı Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

Sahrayıcedid ve 19 Mayıs mahallelerinde merkezleri bulunan Sosyal Yaşam Evi’nden yılda yaklaşık 2 bin aktif çalışma hayatını bırakmış veya emekli olmuş bireyler ücretsiz olarak yararlanıyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

HER ZAMAN KALBİMDESİNİZ.