REKTÖRLER ÖĞRENCİLERİ OTOGARDA KARŞILADI

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) ile Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne kayıt yaptıracak yeni öğrenciler, otogarda üniversitelerin rektörleri ve diğer yetkililer tarafından karşılandı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, farklı şehirlerden otobüslerle Burdur’a giden öğrenci ve ailelerini sabahın erken saatlerinde otogarda karşılayarak onlarla bir süre sohbet etti. Otogarda kurulan stant alanında Rektör Korkmaz’dan üniversite ve kent hakkında bilgi alan öğrenci ve aileleri daha sonra üniversiteye ait otobüslerle kampüse götürüldü. Korkmaz, yeni öğrencileri ve ailelerini makamında ağırlayarak kahvaltı yaptı. Kayıt döneminde yeni öğrencilerle buluşmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Korkmaz, kente giden öğrencileri 4 yıldır otogarda karşıladıklarını belirterek, “Ülkemizin varlığını, birliğini ve bağımsızlığını bu gençlere emanet edeceğiz. Bu anlamda bizim onlara davranışımız bir tür hayat eğitiminin parçası. Misafirperverliğimizi ve vatana hizmet aşkının onlarda da oluşmasını temin etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle bu uygulamayı devam ettireceğiz” dedi.

İzmir’den kente giden öğrenci velisi Emine Dağtekin de karşılamadan memnun kaldıklarını belirterek “Biz sabah saat 4’te indik buraya. Karşımızda hocalarımızı görünce çok şaşırdık. Çok güzel bir hizmet, bu karşılama bizlerde okula karşı bir sıcaklık yarattı” diye konuştu.

Grafik Tasarım Bölümünü kazanan öğrenci Büşra Kayar ise, “Gayet güzel bir karşılamaydı hiç beklemiyordum. Okulu bulabilecek miyiz diye tedirgindim. Bu sıcak karşılama bizim için iyi oldu” dedi.

MUĞLA’DA DA KARŞILAMA VARDI
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için giden öğrenciler de otogarda Muğla Vali Yardımcısı Rıza Dalan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek ve Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş tarafından karşılandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Çiçek, öğrencilere yeni başlayacakları üniversite yaşantısında yalnız olmadıklarını göstermek adına her yıl bu etkinliğin düzenlendiğini söyledi. Muğla’nın üniversite kenti olduğunu belirten Çiçek şunları söyledi:
“Buradaki hayat, öğrencilerimizin geleceğini şekillendirecek. Buradaki başarınız hayatınızdaki başarınızın temeli olacak. Muğla’nın geleneksel kültür ve adetlerine bağlı olarak sizlerin sıcak bir karşılamayla üniversite hayatına merhaba demenizi istedik.”

Otogarda kurulan stantları gezerek görevlilerden bilgi alan öğrenci ve ailelere daha sonra kendilerini bekleyen üniversite ve emniyete ait otobüslerle kampüse götürüldü.

DERECEYLE KAZANANLARI REKTÖR KAYDETTİ
Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, kayıtların yapıldığı Merkez Kütüphane’ye giderek velileri ve öğrencileri yalnız bırakmadı. Prof. Dr. Budak, aileleriyle birlikte öğrencileri tebrik etti. Tıp Fakültesi’ni Türkiye 328’incisi olarak kazanan Oğuz Mengücük, Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümünü Türkiye 92’ncisi olarak kazanan Gökhan Göl ve Edebiyat Fakültesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü’nü kazanan Tayfun Tekneci’nin kayıtları Rektör Prof. Dr. Necdet Budak tarafından yapıldı. Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi için bugün bayram; çünkü yeni öğrenci kayıtlarımız başladı. Okullarımız açılışa hazırlanıyorlar. Hem öğrencilerimiz, hem aileleri hem de üniversitemiz için yeni bir heyecan. Bugün dereceye giren öğrencilerimizin ilk kayıtlarını yaptık. Onlar bizim evlatlarımız ve ülkemizin geleceği. Geleceğimize yatırım yapmak adına onların eğitimleri bizim önceliğimiz. Yeni dönemin tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

CyberMACS Yaz Okulu

CyberMACS Programının İlk Yaz Okulu ‘Geleceğin Siber Güvenliği için OSINT, Zararlı Yazılım ve Yapay Zeka’ …