DÜNYADA İLK OLAN “PENFEST” BAŞLADI

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen Penfest’te Yazar Eleştirmen Doğan Hızlan  ve Milli Eğitim ve Kültür Eski Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı açılış konuşmalarının ardından başladı.

Hızlan ve Avcı Penfest’te sergilenen kalemleri dikkatle inceledi.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen ilk prestij kalem festivali Penfest’e katılacak dünyaca ünlü isimler arasında Parker markasının kurucusu George S. Parker’ın 3’üncü kuşaktan torunu Geoffrey Parker da yer alacak. Markanın ‘Daima daha iyi bir kalem yapılabilir’ felsefesi ile 1888’de kurularak tam 130 yılı geride bırakma hikayesini paylaşacak olan Parker, İngiltere’de 2 kez Kraliyet Arması ile ödüllendirilen kalemlerin tasarımı ve üretimi hakkında da merak edilenleri anlatacak.

Sanat eseri formuna sahip prestij kalemler 2-3 Kasım tarihlerinde Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenecek ‘Penfest’te görücüye çıkacak. Festivalde, dünyaca ünlü kalem markaları bir araya gelecek; özel seri tasarımlar, kalem tutkunları ve koleksiyonerler buluşacak. Markakalem.com tarafından gerçekleştirilecek Penfest’te ünlü kalem işleme ustalarının performansları da yer alacak. Ayrıca kurulacak Mürekkep Bar’da kalemler farklı mürekkep çeşitleriyle denenebilecek. Orijinal tasarımların nasıl ortaya çıktığı ile kalemlerin yapım aşamasında hangi işlemlerden geçtiği ise tasarımcılarının söyleşilerinde anlatılacak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Karne hediyesi başarıyı düşürebilir

2023 – 2024 eğitim öğretim yılı sonlanırken ebeveynler için “karne hediyesi” telaşı başladı. Kötü karneye …