PARILTIM YEMEK’TEN MUĞLA MEŞELİK’E ORTAOKUL

Daha önce Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın tarafından müjdesi verilen Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu’nun inşaatına başlandı. Yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanan 250 öğrenci kapasiteli, 8 derslikten oluşan okulun temel atma töreninde konuşan Aydın, “Okuyan nesillerin yetişmesini istiyoruz” dedi

80’li yılların başından beri enfes tatları lezzetseverlerle buluşturan Türkiye’nin en köklü toplu yemek şirketlerinden Parıltım Yemek, bilgi çağında çocukların zihinsel gelişimi için eğitim çalışmalarına son sürat devam ediyor. “Yemekler aşkla çocuklar eğitimle yoğruluyor” mottosuyla hareket eden Parıltım Yemek, şimdi de okul kuruyor. Daha önce Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın tarafından müjdesi verilen Muğla’nın Meşelik Mahallesi’nde yapılacak ‘Hacı Bahattin Aydın Ortaokulu’nun temeli atıldı. 4 bin 150 metrekarelik bir alanda yapılacak olan 8 derslikli ortaokul binası için düzenlenen temel atma törenine Milas Kaymakamı Eren Arslan, Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Ava, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şaban Karakoç, mahalle muhtarları, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve mahalle sakinleri de katıldı.

Okul, adını eğitime gönül veren, kendi çocuklarının okumasını sağladığı gibi çevresindeki tüm akraba ve arkadaşlarının çocuklarının da okumasına destek veren aile büyüğünden alıyor. Muğla ilinin Meşelik Mahallesi’nde inşaatına başlanan okul, 250 öğrenci kapasiteli ve 8 derslikten oluşuyor. Ağustos ayının sonunda bitirilmesi, yeni eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanıyor.

Yakın dönemde Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Meşelik Köyü’nde kitap okuma evi ile bilgisayar odasını kurarak bilgiye erişimi daha da kolaylaştıran Parıltım Yemek, okul projesiyle de daha kaliteli eğitimi, taşıma sistemiyle uzak bölgelerdeki okullara gitmek zorunda kalan çocukların zaman kazanmasını ve sağlıklı zihinsel gelişimini hedefliyor.

‘Cehalet en büyük düşman’

Okulun temel atma töreninde konuşan Parıltım Yemek Yönetim Kurulu Başkanı Necat Aydın, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır’ sözü ile yola çıkarak, çocukların daha sağlıklı ve daha uygun şartlarda eğitim alabilmeleriyle ilgili kaliteden asla ödün vermeden güven esaslı projeleri destekliyoruz. Okuyan nesillerin yetişmesini istiyoruz. Bu köyde sayısı 200’e yakın çocuk taşıma sistemiyle başka yerlerdeki okullara okumak için gitmek zorunda kalıyor. Çocuklar evlerine yakın olsunlar, yollarda zaman kaybetmesinler ve eğitimlerine daha çok vakit ayırabilsinler diye köye okul yaptırmaya karar verdik” diye konuştu. 100 binlerce kişiye 35 yıldır aşkla yemek hazırlayan Parıltım Yemek’in eğitime verdiği destek ve sosyal sorumluluk projeleri devam edecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da …