ÖĞRETMENLERİN YAŞAM KALİTELERİ ARTACAK

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran katıldığı programda önemli açıklamalarda bulunurken öğretmenin niteliği ve yaşam kalitesine de değindi.

Safran;”Öğretmenlerin yaşam kalitelerini artıracak çalışmalar yapacağız.” dedi.

Küreselleşme, Eğitim ve Sendikalar Uluslararası Sempozyumu İstanbul’da yapıldı. 77 ülkeden eğitim sendikalarının katılımıyla düzenlenen sempozyumda Türkiye’den Eğitim Bir-Sen’de yer aldı. Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk programa katılamazken Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran sempozyum kapsamında yaptığı konuşmada Ziya Selçuk´un selamını iletti.

BAKAN ZİYA SELÇUK 15 EKİM’DE RAPOR AÇIKLAYACAK

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk´un, 15 Ekim´de eğitimde adalet, verimlilik ve süreklilik adına yeni bir eğitim inşası raporunu kamuoyuyla paylaşacağını açıklarken rapor kapsamında merkezde öğretmenlerin olacağını ifade etti.

Mustafa Safran açıklamasında;

Bakan Selçuk, öğretmenlere hitap edecek
“Çok kısa bir süre önce göreve gelmemize rağmen, 15 Ekim´de Millî Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk, eğitimde adalet, verimlilik ve süreklilik adına yeni bir eğitim inşası raporunu tüm kamuoyu ile paylaşacak. Bütün arkadaşlarımız merkeze eğitimin temel omurgası olan öğretmenin yerleştiğini ve her şeyin öğretmen çevresinde döndüğünü görecektir. İnşallah bunu hep birlikte başaracağız. Milli mutabakat sağlanmadan hangi sistemi inşa ederseniz edin o sistemin başarıya ulaşması mümkün olamıyor.”

ifadelerine yer verirken 15 Ekim 2018 tarihinde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklanacak olan raporun önemine vurgu yaptı.

ÖĞRETMENİN NİTELİĞİ VE YAŞAM KALİTESİ
Öğretmene verilmesi gereken önemin altını çizen Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, hizmet öncesinden başlayarak, öğretmenlerin seçimine, eğitimine ve atanmasına kadar geçen sürede hem öğretmen niteliğini hem de öğretmenlerin yaşam kalitelerini artıracak politikalara öncelik verileceğini açıkladı.

OKUL YAPTIRMA PROTOKOLÜ

“Küreselleşme, Eğitim ve Sendikalar” sempozyumu içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Maarif Vakfı ile Eğitim-Bir-Sen arasında “Suriye´de Okul Yaptırma Protokolü” imzalandı.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …