ÖĞRENCİLERİN İLGİSİNİ EV ZİYARETLERİYLE ARTTIRIYORLAR

Van’ın Edremit ilçesinde öğretmenler, veli okul işbirliğini geliştirmek ve okula ilgiyi artırmak amacıyla öğrencileri evlerinde ziyaret ediyor.

Van‘ın Edremit ilçesinde görevli öğretmenler, veli okul işbirliğini geliştirmek amacıyla ev ziyaretleri gerçekleştiriyor.

Öğretmenler, bir yandan öğrencilerinin başarısı için çaba sarf ederken diğer yandan da veli, öğrenci ve okul işbirliğini geliştirmek için çalışma yürütüyor. Bu kapsamda ev ziyaretleri yapan öğretmenler, hem öğrencilerinin çalışma koşullarını yerinde görme fırsatı buluyor hem de veli okul ilişkisinin gelişmesini sağlıyor.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, yaptığı açıklamada, göreve başladığı günden beri vatandaşlar ile devlet arasındaki birlik ve beraberliği geliştirmek için gayret sarf ettiklerini söyledi.

30 bin öğrencisi bulunan ilçede öğretmenlerin 10 bin aileyi ziyaret ettiğini anlatan Çiçekli, “Veli ziyaretleriyle vatandaşlarımızın okula ilgisini arttırmayı, veli, öğrenci ve okul işbirliğini geliştirmeyi, akademik başarıyı artırmayı ve beraberinde devlet millet kaynaşmasını sağlamayı amaçladık. Edremit Belediyesi olarak da öğretmenlerimize veli ziyaretlerine gittiklerinde ikram etmeleri için meşhur tatlımız lokumu gönderiyoruz, bu da tatlı bir dokunuş oldu.” dedi.

Van’ın Edremit ilçesinde görevli öğretmenler, veli okul işbirliğini geliştirmek amacıyla ev ziyaretleri gerçekleştiriyor. Öğretmenler, bir yandan öğrencilerinin başarısı için çaba sarf ederken diğer yandan da veli, öğrenci ve okul işbirliğini geliştirmek için çalışma yürütüyor. Bu kapsamda ev ziyaretleri yapan öğretmenler, hem öğrencilerinin çalışma koşullarını yerinde görme fırsatı buluyor hem de veli okul ilişkisinin gelişmesini sağlıyor. ( Özkan Bilgin – Anadolu Ajansı )

 

 

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Şahsiyet Akademisi’nde Eğitimler Devam Ediyor

Uzun yıllara dayanan Ar-Ge çalışmaları sonucunda ortaya çıkan 4 Sütunlu Gelişim Programı metodu ile gençlerin …