Model Birleşmiş Milletler Konferansı Ordu Final Okulları’nda Yapıldı

Türkiye ve yurtdışında toplam 495 eğitim kurumunda on binlerce öğrenciyi geleceğe hazırlayan Final Eğitim Kurumları’nın Ordu Final Okulları kampüsü, GoAcademy iş birliği ile 24-26 Kasım tarihleri arasında BlackSeaMun’23 Konferansı’na ev sahipliği yaptı.  Çeşitli ülkelerinden yaklaşık 200 öğrenci, dünyanın karşı karşıya kaldığı güncel sorunları ve çatışmaları tartışarak, çözüm önerileri geliştirdi.

 

Eleştirel düşünme, takım çalışması ve liderlik yeteneklerine ek olarak öğrencilerin araştırma, konuşma, tartışma ve yazma becerilerini kullanmalarını hedefleyen eğitsel bir simülasyon olan Model Birleşmiş Milletler Konferansı, özel ve devlet okullarından lise ve ortaokul öğrencilerini bir araya getirdi.

 

Bu yılki sloganı “Sınırların Ötesi’nde- Beyond The Limit” olarak belirlenen konferansta 5 komitede öğrenciler farklı ülkelerin delegeleri olarak çevre, sürdürülebilirlik, tarım, refah ve politik çerçeveler gibi evrensel sorunları tartışarak çözümler geliştirdiler.

Resmi dilin İngilizce olduğu bu konferansta öğrenciler aynı zamanda yabancı dillerini geliştirme fırsatı da yakaladılar.

Öğrenciler, konferansın ardından gerçekleşen kostüm partisinde sosyal ilişkilerini geliştirerek doyasıya eğlendiler.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

TEGV yaz etkinlik dönemi başladı

Türkiye genelinde 27 ildeki 75 noktasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)’in yaz etkinlikleri başladı. İlköğretim …