Mezun Ödülleri 2023 ile Birleşik Krallık mezunlarının üstün başarıları kutlandı

British Council’ın, Birleşik Krallık’ta yükseköğrenim görmüş mezunları kutladığı Study UK Mezun Ödülleri 2023 sahiplerini buldu. 40’ın üzerinde başvuru arasından, ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik’, ‘Sosyal Eylem’, ‘İş ve İnovasyon’ ve ‘Yaşam Boyu Başarı’ kategorilerinde fark yaratan başarılara imza atan mezunlar ödüllendirildi.

 

Birleşik Krallık’ın uluslararası mezunlarının dünya çapında fark yaratan başarılarını kutlayan Study UK Mezun Ödülleri 2023, 29 Şubat Perşembe günü Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosluğu’nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 100’ün üzerinde kişinin katılım gösterdiği ödül töreni, İngiltere İstanbul Başkonsolosu Kenan Poleo ve British Council Ülke Direktörü Gill Caldicott’un ev sahipliğinde düzenlendi.

Birleşik Krallık üniversitelerinin mezunları, iş dünyası profesyonelleri, girişimciler ve toplum liderleri olarak gösterdikleri üstün başarılar ve Birleşik Krallık ile Türkiye arasındaki bağların güçlendirilmesine yaptıkları katkılardan dolayı ödüllendirildi. Birleşik Krallık’taki yükseköğrenim deneyimini, içinde yaşadığı toplumun, mesleklerinin ve ülkelerinin yararı için kullanan mezunların olağanüstü başarılarını öne çıkarmayı amaçlayan Study UK Mezun Ödülleri 2023’e bu sene yapılan başvurular arasından, dört kategoride en başarılı isimler belirlendi. Ödül töreninde, ‘Bilim ve Sürdürülebilirlik Ödülü’nün sahibi University of Manchester mezunu Ahmet Acar, ‘İş ve İnovasyon Ödülü’nün sahibi King’s College London mezunu Mustafa Peker Özsoy ve ‘Sosyal Eylem Ödülü’ ise University of Wales mezunu Dr. Nuriye Niğdelioğlu Happani’nin oldu. Bu sene ilk defa verilen ‘Yaşam Boyu Başarı Ödülü’nün sahibi ise üstün başarılarından dolayı University of London ve Imperial College London mezunu Pelin Gündeş Bakır’a takdim edildi.

3.000 Sterlin değerinde profesyonel gelişim bursu

British Council, Study UK Mezun Ödülleri 2023’ün kazananları için kariyer ve beceri geliştirme eğitim programlarına katılma da hakkı sunuyor. 3.000 Sterlin’e yakın değerdeki burs ile kazananlar, Türkiye veya Birleşik Krallık’tan seçecekleri, çalışma alanlarına fayda sağlayacak kişisel kariyer gelişimi veya profesyonel beceri eğitim programına katılabilecek. Bu eğitimlerle, uluslararası alanda itibarlarını geliştirme, mesleki bağlantılarını genişletme ve kariyerlerini ilerletme fırsatı da elde edecekler.

Gill Caldicott, British Council Ülke Direktörü: “Türkiye’de dokuzuncusunu düzenlediğimiz Study UK Mezun Ödülleri ile Birleşik Krallık’ın uluslararası mezunlarının olağanüstü başarılarını kutluyor ve bu başarıların Türkiye ile olan güçlü bağlarını vurguluyoruz. Bu ödüller, Birleşik Krallık’taki yükseköğrenim deneyimini, topluma, mesleklere ve ülkelere katkıda bulunan mezunların olağanüstü başarılarını öne çıkarıyor. Bu sene 40’ın üzerinde aldığımız başvurular arasında karar vermek jüri paneli için oldukça zorluydu. Birbirinden değerli ve öne çıkan başarılara imza atmış adayların başvurularını görmek bizi çok mutlu etti. Mezun Ödülleri’nin kazananları sadece kendi alanlarında değil, aynı zamanda toplumlarına ve dünyaya olumlu etkiler yaratmış kişilerdir. British Council olarak, Türkiye ve Birleşik Krallık arasındaki eğitim iş birliğini destekleyerek, mezunlarımızın başarılarına ve küresel etkilerine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.” 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Eğitimde yapay zeka dönemi geliyor

Viewsonic Education Türkiye ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü iş birliğiyle …