MEB GÖREV DAĞILIMI BELLİ OLDU

Milli Eğitim Bakan Yardımcılarının görev dağılımları belli oldu. Ayrıca Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı görevden alınarak, yerine en son Müsteşar Yardımcılığı yapan Turan Akpınar getirildi.
Milli Eğitim Bakan Yardımcıları’nın görev dağılımları belli oldu. İbrahim Er, Reha Denemeç, Mahmut Özer ve Mustafa Safran’ın sorumlu olduğu görevler Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sayfasında şöyle sıralandı:

İbrahim Er: Din Öğretimi, Hukuk Hizmetleri, Özel Öğretim Kurumları, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü.

Reha Denemeç: Bilgi İşlem Dairesi, İnşaat ve Emlak Dairesi ile Strateji Geliştirme Başkanlığı, Hayat Boyu Öğrenme ile Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü.

Mahmut Özer: Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler, Meslekî ve Teknik Eğitim, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve İç Denetim Birimi Başkanlığı.

Mustafa Safran: Ortaöğretim, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme, Temel Eğitim ile Yükseköğretim ve Yurtdışı Eğitim Genel Müdürlüğü

ANKARA MİLLİ EĞİTİME YENİ İSİM
Öte yandan Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı da görevinden alındı. Yerine 2016’da Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne getirilen, ardından nisan ayında Müsteşar Yardımcılığına atanan Turan Akpınar getirildi. Daha önce Çanakkale ve İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulunan Bardakçı, iki yıldır Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü görevi yapıyordu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Kadıköy Anadolu Lisesi Kütüphanesi, Kayalar Ailesi Desteğiyle Yenilendi

Kadıköy Anadolu Lisesi bünyesinde yer alan kütüphane, Kayalar ailesinin desteğiyle yenilendi. 17 Mayıs Cuma günü …