LİSELERE İLK NAKİL SONUÇLARI AÇIKLANDI

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve adrese dayalı yerleştirme kapsamında, kayıt hakkı kazandığı okulu değiştirmek isteyen ya da herhangi bir liseye yerleşemeyen adaylar için 10 Ağustos’ta başvuruları tamamlanan birinci nakil döneminin sonuçları açıklandı. Nakil başvurusunda bulunan öğrenciler, MEB’in sitesi üzerinden T.C kimlik numarası ile sonuçlarını öğrenebilir.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 6-10 Ağustos arasında alınan ilk nakil başvurularının sonuçlarını açıkladı. Adaylar, bakanlığın sitesi üzerinden T.C kimlik numaralarını girerek nakil sonuçlarını öğrenebilir.

İkinci nakil dönemi için başvurular da başladı. Adaylar 17 Ağustos akşamına kadar nakil başvurusunda bulunabilir. Yerleştirmeye esas nakil başvuruları, tercih edilecek okulun boş kontenjanına bakılmaksızın herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulu müdürlüğünden yapılabiliyor. Tercihler, sisteme okul müdürlüğü tarafından girilerek onaylandıktan sonra iki nüsha çıktısı alınıyor, bir nüshası imza karşılığı veliye verilirken diğer nüshası okulda saklanıyor.

4 NAKİL DÖNEMİ YAPILIYOR
13-17 Ağustos’taki ikinci yerleştirmeye esas nakil başvurularının ardından, sonuçlar 19 Ağustos’ta açıklanacak. 27-31 Ağustos’ta üçüncü dönem için başvurular kabul edilecek, sonuçlarsa 3 Eylül’de ilan edilecek. Dördüncü dönem nakiller için başvurular 3-6 Eylül’de alınacak. 8 Eylül’de sonuçlar açıklanacak. 17 Eylül’de ise 2018-2019 eğitim yılı başlayacak.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

HER ZAMAN KALBİMDESİNİZ.